Mírová lilie: nenechte se mýlit, zde je ideální místo pro její rozkvět u vás doma

Mírová lilie: nenechte se mýlit, zde je ideální místo pro její rozkvět u vás doma

Mírová lilie je rostlina, která svými svěžími zelenými listy vydává osvěžující tropickou atmosféru. Pokud jde o její bílé květy, symbolizují mír, čistotu, nevinnost a prosperitu. Krásné olistění a voňavé květy dělají ze spathiphyllum oblíbenou pokojovou rostlinu. Musíte se však naučit, jak ji správně udržovat, a najít ideální místo, aby vzkvétala.

Mírová lilie, nazývaná také moonflower, se snadno pěstuje a je krásným doplňkem každé sbírky pokojových rostlin. Zde je vše, co potřebujete vědět o jeho údržbě.

Mírová lilie, tropická rostlina, která nepřestává svádět…

Mírové lilie neboli spathiphyllum jsou tropické rostliny s dlouhými kopinatými listy, kterým se daří v lesích Střední a Jižní Ameriky, kde jim prospívá rozptýlené sluneční světlo a stálá vlhkost. Aby byla vaše pokojová lilie zdravá, je nezbytné tyto stavy reprodukovat doma. Ve skutečnosti NASA odhalila, že mírová lilie je jednou z  nejlepších pokojových rostlin pro čištění vzduchu . Tyto rostliny díky svým zeleným listům absorbují znečištěný vzduch a zbavují ho toxických plynů, jako je oxid uhelnatý, benzen a formaldehyd.

Čtěte také: Dostali jste květiny? Co jednotlivé barvy znamenají, je neočekávané

mírová lilie

Mírové lilie: údržba a ideální umístění

Mírová lilie neboli spathiphyllum je  všestranná a odolná pokojová rostlina  , která se perfektně hodí  do vašeho domova,  pokud jí dáte správné umístění. Pokud je však umístěn na nesprávném místě, vyvine bledé a nezdravé olistění, plísňová nebo bakteriální onemocnění. Ve skutečnosti je v našich domovech mnoho míst, kam bychom mohli tuto nádhernou rostlinu umístit, ale než tak učiníme, musíme vzít v úvahu určité faktory.

  • Správné osvětlení  Nejlepší je umístit lilie míru na místo, které přijímá jasné, nepřímé světlo. Ideální by bylo okno orientované na sever  , protože rostlina bude vystavena rannímu slunci. Neumisťujte je na místa vystavená po celý den přímému slunci, mohlo by dojít k jejich vysušení.
  • Zálivka  : Pokud jde o zálivku, udržujte půdu na dotek mírně vlhkou, ale nezahlcujte ji vodou, hrozí zničení kořenů. Je pravda, že tento typ rostlin vydrží období sucha, ale na jejich listech se začnou vyvíjet hnědé špičky, pokud jim chybí voda nebo vlhkost.
  • Vlhkost: Tyto rostliny  ocení vysokou úroveň vlhkosti. Zamlžením jejich listů nebo umístěním květináče na navlhčený štěrkový podnos lze napodobit podmínky nezbytné pro jejich prosperitu.

Kromě toho mají velké listy spathiphyllum tendenci hromadit hodně prachu a to může narušovat fotosyntézu. Jemně je otřete vlhkou papírovou utěrkou.

Čtěte také: Dejte kapku na každou rostlinu v únoru: chytrý trik, jak rychle vyrůst

Mír Lily Umístění

Nebezpečí mírové lilie

  • Držte to dál od dětí: Ty jsou zvědavé a nevědí, co je pro ně dobré nebo špatné. Není proto divu, že se snaží dotknout vaší rostliny. Ten obsahuje šťavelan vápenatý, který může způsobit podráždění kůže, dýchací potíže, žaludeční nevolnost nebo průjem.
  • Udržujte rostlinu mimo dosah domácích mazlíčků: lilie mírová je pro domácí mazlíčky jednou z jedovatých pokojových rostlin. Musí se proto držet dál od míst, kde chodí vaši mazlíčci. Jeho bílé listy totiž obsahují toxický pyl a mohou způsobit podráždění úst, pokud skončí na srsti vašeho mazlíčka nebo pokud je váš mazlíček olizuje.

Poskytnutí správných podmínek pro vaši mírovou lilii jí umožní zdravý vývoj a umožní vám vychutnat si její tajemnou vůni s lehce kořenitými tóny.

Čtěte také: Geniální trik, jak rychle vypěstovat vaše rostliny

Hit enter to search or ESC to close.