Nevyhazujte semínka citronu: Zde je návod, jak je využít k pěstování citroníku

Nevyhazujte semínka citronu: Zde je návod, jak je využít k pěstování citroníku

Citron, proslulý svou jedinečnou chutí, je jedním z nejpoužívanějších citrusových plodů v kuchyni, ať už k vylepšení vinaigret, omáček, marinád nebo třeba k přípravě dezertů. Přesto se většina zbaví jeho závad v době používání. Věděli jste, že se dají využít docela úžasným způsobem? Odpověď v tomto článku.

Kdo vám řekl, že se semínka citronu nedají použít? Zde je návod, jak z toho vytěžit maximum.

Co se stane, když vložíte semínka citronu do sklenice s vodou?

Možná to nevíte, ale v citronu je všechno dobré. Opravdu není neobvyklé používat  v kuchyni  citronovou kůru , tento malý kousek citrusové kůry, který přináší osvěžující a pikantní chuť mnoha kulinářským úpravám. Nachází se mezi kůrou a částmi ovoce a  lze ji strouhat k ochucení pečiva a dezertů . Supremi lze použít k přípravě všech druhů pokrmů, ať už slaných nebo sladkých. Ale co semena citronu? K čemu dobrého se dají využít? Pokud si myslíte, že jsou odsouzeni skončit v popelnici, pak se mýlíte!

Čtěte také:Jak klíčit citronová semínka: průvodce krok za krokem

Semena z plátku citronu

  • Pěstování citroníku pomocí semen citronu

Pokud to neznáte, vězte, že citronovník je možné vypěstovat a získat pomocí   citronových semínek . Pak budete moci  získat nádherné citrony, aniž byste museli platit ani korunu  ! Chcete-li toho dosáhnout, jednoduše postupujte podle následující metody:

Získejte  bio citron , rozkrojte ho napůl a sbírejte semínka tohoto citrusového ovoce. Neváhejte obnovit 4 nebo 5, abyste dali všechny šance na úspěch na svou stranu.

Vezměte sklenici  a naplňte ji vlažnou vodou a poté do ní vložte semena citronu, která jste předtím nasbírali.

Pořiďte si  savý papír, který jste navlhčili vodou, můžete použít vodu přítomnou ve sklenici. Poté do ní vložte semena citronu a přikryjte je dalším kusem papírové utěrky. Nakonec vše vložte do plastového sáčku na zip a umístěte jej na tmavé místo.

Po 10 dnech můžete sáček otevřít. Od té doby budete moci vidět, že semena vyklíčila.

Vezměte si  několik květináčů, které naplníte zeminou a do kterých zasadíte semínka citronu a přitom je budete kropit vodou. Také se nebojte, pokud se na semena přilepí papírový ručník, nebude to mít vliv na jejich růst.

Semínka citronu ve sklenici

Nezapomeňte postupně umístit své květináče na slunné místo v domě a udržovat půdu neustále vlhkou. Po asi dvaceti dnech a vystavení plnému světlu po dobu alespoň 8 hodin si všimnete výskytu prvních výhonků.

Pokud si po dvou měsících všimnete, že všechna vaše semena vykynula ve stejnou dobu, zvažte jejich oddělení tím, že je každé vložíte do květináče.

Čtěte také: Proč je vhodné mít v ložnici citron?

Jakmile ho mládě citroníku přeroste, můžete ho přesadit do většího nebo i na zahradu. Všimněte si také, že je vhodné zasadit semena koncem zimy nebo brzy na jaře.

Nyní víte, jak použít citronová semínka k výrobě a pěstování  vlastního citroníku  !

Čtěte také: Proč je nezbytné dávat citrony do trouby jednou týdně?

Hit enter to search or ESC to close.