Nyní je ideální čas zasít těchto 10 rostlin, které v zimě provoní zahradu

Nyní je ideální čas zasít těchto 10 rostlin, které v zimě provoní zahradu

Než přijde zima, můžete vždy využít měsíc listopad k výsadbě některých rostlin ve vaší okrasné zahradě. Navzdory poklesu teplot a listopadovému šedivému počasí je skutečně možné přinést trochu barev, které vaši zahradu rozzáří, a některým rostlinám se na podzim dobře daří.

Navzdory podzimnímu chladu v listopadu můžete svou zahradu ozdobit pěstováním kvetoucích rostlin a okrasných keřů. Zde je seznam 10 rostlin, které zaséváte do zahrady v listopadu, aby kvetly.

Kterých 10 rostlin vypěstovat na zahradě v listopadu?

Těchto 10 rostlin můžete vysadit ve své okrasné zahradě během tohoto měsíce listopadu.

Čtěte také: Praktický průvodce zasazením semínek citronu do květináče

  1. Zasaďte narcis na podzim

Narcis

Narcis, původem ze západní Evropy, je cibulovitá a odolná kvetoucí rostlina. Tato nenáročná rostlina  se vyznačuje krátkou dobou květu,  která trvá pouze 15 dní. Narcis má rád chladné, jílovité půdy.  Ujistěte se, že půda je dobře odvodněná,  aby se zabránilo stagnaci vody na úrovni žárovky.  Mezi žárovkami také dodržujte vzdálenost 5 cm. Výsadba do země se provádí na podzim  a trvá až do listopadu  .

  1. Zasaďte prvosenku zahradní

Zahradní petrklíče

Prvosenka zahradní je vytrvalá a odolná rostlina,  nenáročná na pěstování na zahradě.  Prvosenka má ráda odvodněnou, čerstvou a humózní půdu, tedy bohatou na humus. Tato kvetoucí rostlina také preferuje polostín. Zakoupené petrklíče do květináčů můžete vysadit  mezi začátkem podzimu a koncem zimy.

  1. Zasaďte prvosenku polyanthus

prvosenka polyanthus

Prvosenka polyanthus  je odrůda petrklíčů,  která vznikla hybridizací, tedy křížením, mezi petrklíčem obecným, jehož botanický název je primula vulgaris, a kukačkou nazývanou také primula veris. Prvosenky polyanthus jsou odolné květiny. Nejlépe se jim daří v dobře propustné, humózní půdě. Dávejte pozor, aby půda nevyschla,  a chraňte rostlinu před mrazem.

  1. Výsadba zimní zimolez

zimní zimolez

Zimolez zimní je kvetoucí keř, který se vyznačuje svou vůní, která provoní zahradu během kvetení. Tento keř lze umístit do polostínu,  ale slunné vystavení podpoří bohaté kvetení.  Zimolez se přizpůsobí každé půdě. Jen nezapomeňte půdu zpracovat tak, aby byla kyprá, tedy lehkou,  a obohatit ji kompostem.

  1. Zasaďte brambořík

brambořík obecný

Brambořík coum neboli brambořík z ostrova Cos  je velmi odolná a energická odrůda bramboříku.  Kromě toho se tento brambořík vysazuje na podzim nebo v zimě do dobře odvodněné půdy  bohaté na organickou hmotu.  Pokud je půda jílovitá, můžete ji smíchat s pískem, abyste podpořili odvodnění. Hlízy nezapomeňte zasypat 2 až 3 cm zeminy.

  1. Rostlina daphne

Daphne, přezdívaný krásné dřevo, je keř s voskovými květy ve formě trsů, které v zimě krásně voní. Nejvoňavější daphne má botanický název daphne odora. Tento keř má rád chladnou, lehkou půdu. Pak nezapomeňte  odlehčit zemi smícháním s pískem.  Pro udržení vlhkosti můžete půdu také mulčovat.

  1. Zasaďte fialku

fialový

Fialka je vytrvalá kvetoucí rostlina, která patří do stejné rodiny macešek,  ale je odolnější  než tato. V závislosti na odrůdě fialka kvete v zimě nebo na jaře. Tato léčivá a jedlá rostlina zdobí zahrady svými krásnými pestrými barvami. Fialka růžkatá oceňuje odvodněné a lehké půdy, stejně jako violka vonná  preferuje čerstvé a bohaté půdy. 

  1. zasadit myšlenku

Myslel

Maceška je podzimní a zimní květina par excellence  .  Tato kvetoucí rostlina, nazývaná také zahradní fialka, vyžaduje malou údržbu. Zasaďte macešku  do odvodněné, chladné a bohaté půdy  a nabídněte jí slunné nebo polostinné místo.

Čtěte také: Jak zasadit mátu? Návod, jak to dobře pěstovat

  1. Zasaďte tulipán

Tulipán

Tulipán je kvetoucí rostlina, velmi oblíbená pro zdobení zahrad. Jeho jarní kvetení  nabízí paletu pestrých barev  a rozmanitých tvarů. Tulipán dobře roste v odvodněné, lehké a vzdušné půdě. Vyvarujte se přebytečné vody  , která může způsobit hnilobu vaší rostliny. Rostlinu vysaďte také na slunné místo nebo do polostínu.

  1. Rostlinný plamének

Clematis

Clematis je popínavá vytrvalá rostlina,  vyznačující se bohatým kvetením  , které nabízí drobné či velké květy různých barev. Ideální doba pro výsadbu plaménků  je od podzimu do jara.  Vyhněte se však výsadbě, když mrzne. Tento kvetoucí keř preferuje chladnou, dobře odvodněnou půdu. Tato rostlina nemá ráda vápenec. Dávejte přednost  jílovito-křemičité půdě.

Čtěte také: Česnek už nekupuji v obchodě. Můj zahradník mi řekl, jak ho pěstovat ve velkém množství

Hit enter to search or ESC to close.