Orchideje pokvetou po celý rok, pokud je zalijete tímto přírodním produktem

Orchideje pokvetou po celý rok, pokud je zalijete tímto přírodním produktem

Orchideje jsou vytrvalé kvetoucí rostliny se stálezelenými listy. Některé odrůdy, jako je orchidej phalaenopsis, se snadno pěstují uvnitř. Svými jasnými a pestrými barvami pak mohou rozzářit váš domov. Chcete-li však dosáhnout velkolepého kvetení, je důležité orchidej přihnojit. Objevte tato 4 neomylná hnojiva, aby vaše orchideje znovu kvetly po celý rok.

Hnojiva jsou pro rostliny dobrá. Poskytují jim živiny pro podporu jejich růstu, ale také kvetení nebo plodnosti. Chcete-li pohnojit své orchideje a získat krásný květ po celý rok, můžete použít tato 4 přírodní hnojiva.

Jaká jsou 4 neomylná hnojiva, aby orchideje kvetly po celý rok?

Zde jsou 4 přírodní hnojiva, která podpoří kvetení vašich orchidejí a budou se těšit z jejich krásných květů po celý rok.

Čtěte také: Jak zasadit mátu? Návod, jak to dobře pěstovat

1. Vaječné skořápky na hnojení orchidejí

Vaječné skořápky  jsou prospěšné rostlinám . Jsou bohaté na draslík a vápník a  slouží jako přírodní hnojivo. Chcete-li podpořit kvetení vašich orchidejí, rozdrťte vaječné skořápky pomocí paličky a hmoždíře a vložte je do hrnce s vodou. Směs přiveďte k varu, poté hrnec odstavte z plotny  a nechte 8 hodin louhovat.  Přefiltrujte přípravek a získaný roztok uchovávejte v chladničce. Použijte tento nálev ze skořápek k zalévání vašich orchidejí.

Můžete také jen rozdrtit vaječné skořápky a rozptýlit je po květinové směsi.

Orchideje Phalaenopsis

2. Voda na vaření rýže jako hnojivo pro orchideje

Voda na vaření některých potravin, jako je rýže, je velmi účinná při hnojení orchidejí  za předpokladu, že tato voda není slaná.  Po uvaření rýže shromážděte vodu z vaření a nechte ji vychladnout,  než ji použijete k zalévání orchidejí.

Kromě rýže můžete použít i vodu na vaření z brambor. Tato hlíza dokáže vašim rostlinám dodat draslík, ale i trochu fosforu. Chcete-li to provést, jednoduše uchovávejte vodu na vaření z brambor a použijte ji k zalévání orchidejí, když se ochladí. Můžete také vařit malé kousky neloupaných brambor a  poté je přidat přímo do květináče. 

3. Kravské mléko na hnojení orchidejí

Kravské mléko je bohaté na vápník a dusíkaté bílkoviny prospěšné  pro dobrý růst orchidejí.  Mléko má také protiplísňové vlastnosti a lze jej použít  k prevenci kryptogamních chorob  , které mohou  ovlivnit vaše rostliny, jako je padlí.  Chcete-li pohnojit své orchideje, přidejte do krabice s použitým mlékem trochu vody, pokud je ještě dno mléka, zalijte rostliny. Dávejte však pozor,  abyste nepoužívali příliš mnoho kravského mléka,  protože to může vést k nepříjemnému zápachu a zpomalit růst vašich rostlin.  V žádném případě by neměl nahrazovat zálivku vodou. Před plnotučným mlékem také preferujte odstředěné nebo polotučné mléko.

Tip:  Pro boj proti houbovým chorobám rostlin zřeďte 1 díl mléka ve 4 dílech vody a jednou za 2 nebo 4 týdny zalévejte rostliny tímto roztokem.

orchideje

4. Zelený čaj jako hnojivo pro orchideje

Zelený čaj je pro rostliny velmi užitečný. Díky obsahu dusíku ji lze použít k přirozenému hnojení orchidejí a podpoře jejich kvetení. Chcete-li to provést, jednoduše otevřete sáček zeleného čaje  a rozprostřete jeho obsah na půdu vaší rostliny. Tento trik lze použít jednou za měsíc, na jaře, ale i v létě.

Čtěte také: Jak docílit toho, aby orchideje kvetly po celý rok? Přidejte jednu přísadu do zalévací vody

Kromě těchto hnojiv existují další přírodní hnojiva, jako je epsomská sůl, která je bohatá na hořčík, banánové slupky, které jsou bohaté na draslík a dusík, nebo kávová sedlina, která je nezbytným hnojivem pro všechny rostliny  .

Tato 4 přírodní hnojiva vám umožní hnojit vaše orchideje, abyste podpořili jejich dobrý růst a stimulovali jejich kvetení po celý rok.

Čtěte také: Kdy zasít semínka pepře v roce 2023? Výhodné termíny

Hit enter to search or ESC to close.