Plevel na terase nebo zahradě? Chytrý trik zahradníků, jak je okamžitě odstranit

Plevel na terase nebo zahradě? Chytrý trik zahradníků, jak je okamžitě odstranit

Desky patří mezi nejpoužívanější materiály pro vybavení venkovních prostor, a to jak pro svou praktičnost, tak pro estetiku. Ale každý rok je to stejné, na jaře a na podzim se plevel vrací a napadá jejich mezery a zcela kazí harmonii vaší podlahy. Nepropadejte panice, zde je účinný a ekologický způsob, jak se zbavit nežádoucích rostlin.

 

Pokud na zahradě obvykle rádi vidíme vyrůstat nové výhonky, zdaleka tomu tak není, pokud jde o nevzhledné malé lístečky, které směřují svým nosem doprostřed desek terasy nebo dlažebních kostek. zahradní cesta. A tak začíná nekonečná válka se vzpurnými stonky: my vytáhneme, ony dorostou… Zde je nezastavitelný trik, jak mít poslední slovo, pokud jde o  plení , aniž byste museli používat motyku.

Jak odplevelit desky terasy?

Jakmile uvidíte mezi mezerami desek a dlažebních kostek vyrůstat malou rostlinku, nemůžete se ubránit, abyste je vytáhli. Ale bohužel, v této malé hře jsme zřídka vítězové. Ať děláme cokoli, příroda si svá práva vždy bere zpět. Zde je návod, jak si vyrobit přírodní prostředek na hubení plevele s domácími produkty.

Čtěte také:Zalévejte rajčata tímto: rostliny budou silné a plodné

1- Sprej na bázi bílého octa . V rozprašovači zřeďte 1 díl octa na 2 díly vody a nastříkejte na místa, kde se množí plevel. Kyselina octová obsažená v octu pomůže rostliny vysušit a devitalizovat. Nejlepší je to udělat ráno, aby slunce přišlo jako záloha.

2- S hrubou solí  : naneste  hrubou sůl  na všechny oblasti šíření a počkejte, až déšť pronikne. Pokud se déšť neohlásí, smíchejte hrubou sůl s vodou a přelijte nežádoucí rostliny.

3- S jedlou sodou  : Postupujte úplně stejně jako s hrubou solí.

4- Vroucí vodou  : výhonky, které mají být vyhubeny, zalijte vařící vodou. Tepelný šok spálí listy a kořeny. Kromě toho to můžete udělat s vodou na vaření vašich těstovin nebo rýže, než je nalít do dřezu, protože škrob, který obsahuje, má herbicidní účinek.

Tyto přírodní a ekologické přípravky můžete používat v naprostém klidu, mnohem snadněji než ruční pletí, aniž byste se museli obávat, že kontaminují vaše další plantáže.

Plevelové desky a dlažby

5 kouzelných tipů pro správné čištění desek a dlažeb

Desky a dlažby mají tendenci se zašednout, zašpinit a pokrýt mechem. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není vysokotlaký čistič vždy ideálním řešením pro čištění vaší terasy a může poškodit některé nátěry. Totéž platí pro ekologicky agresivní chemické detergenty, jako jsou bělidla a čpavek, které by mohly poškodit i okolní vegetaci. Abyste tento problém napravili a zajistili, že si vaše venkovní prostory udrží čistotu a lesk, zde je postup, který je třeba dodržet.

1- Jedlá soda  : smíchejte trochu tohoto bílého prášku s vodou, nasypte na terasu a vydrhněte smetákem. Nechte působit 15 minut a opláchněte čistou vodou.

2- Černé mýdlo  : je ideální pro odmaštění a oživení lesku desek, které časem ztmavly. Na čištěné plochy naneste černé mýdlo s vodou, dobře rozetřete a opláchněte. Černé mýdlo lze nahradit mýdlem Marseille. Velmi účinný je také prostředek na mytí nádobí.

3- Terre de Sommières  : díky svým odmašťovacím vlastnostem a vlastnostem odstraňujícím skvrny vám tento jemný jílový prášek umožňuje odstranit mastné skvrny nebo zbytky z vaší terasy, zejména po jídle nebo grilování. Stačí jím potřísnit postižená místa, nechat pár hodin působit a opláchnout. Ani se neobtěžujte drhnout!

4- Dřevěný popel  : má čisticí a plevel ničící vlastnosti. Pokud jsou vaše desky ucpané a napadené mechem, zakryjte silnou vrstvou popela a nechte několik dní působit. Vydrhněte smetákem a opláchněte.

Čtěte také: Vaše rostliny porostou díky tomuto přírodnímu hnojivu dvakrát rychleji

5- Krystaly sody  : smíchejte krystaly s horkou vodou, tímto přípravkem potřete terasu. Vaše dlaždice budou vypadat jako nové! Při používání krystalů sody buďte opatrní a chraňte se rukavicemi a brýlemi, protože jsou žíravé.

Vyčistěte desky vaší terasy

Nyní si můžete naplno užívat své  neposkvrněné  zahradní terasy  , stačí jen vytáhnout lehátko

Čtěte také: Jak často by se měly pokojové rostliny zalévat, aby byly zdravé?

Hit enter to search or ESC to close.