Už vás nebaví holubí trus, který vám neustále špiní okna a balkony? Tohle je skvělý trik, který vám změní život!

 

S pokrokem v technologii jsou dnes kompaktní disky zastaralé. Odteď je rádi vyměníme za USB klíče a jiné MP3 přehrávače. Není možné je vyhodit do koše. Jste milovníky hudby a máte doma působivou sbírku CD? Máte zahradu nebo sad?Dobrá zpráva: budete je moci recyklovat zcela nečekaným způsobem.

Proč věšet CD nebo DVD na stromy v zahradě?

CD visí na stromech

Už nějakou dobu si v sousedství často všimnete CD visících na stromech sousedů. Tyto staré disky, mírně poškrábané, zdobí listy, svázané tenkým vlascem. Je to nový dekorativní trend? V žádném případě.

Čtěte také: DIY: Vyrobte si držák na předměty s uzávěry lahví a CD

Popravdě řečeno, zavěšení těchto pomůcek je především velmi účinný a chytrý způsob, jak zastrašit ptáky  , zajíce a jeleny. Jak víte, tato zvířata se často potulují po plantážích: plíží se zákeřně do zahrad a sadů při hledání potravy. To je velmi nepříjemná situace, protože vaše zeleninová zahrada je často v žalostném stavu. Jste však příliš zaneprázdněni na to, abyste hlídali nebo znásobili prostředky odstrašení, abyste zahnali tyto hladové nežádoucí osoby.

Je to tedy velká výhra: protože stále máte celou řadu CD a DVD, které již nepotřebujete, je ideální čas přistoupit k inteligentní recyklaci. Trik je tedy zavěsit kotouče na stromy: sebemenší poryv větru je uvede do pohybu a roztočí. CD tak budou odrážet sluneční paprsky a automaticky odpuzovat všechna zvířata, která se k nim pokusí přiblížit.

Poznámka  : Je důležité pravidelně měnit umístění disků. Protože zvířata po chvíli vycítí, že blikající světlo není nebezpečné. Bylo by proto moudřejší je čas od času pozastavit na jiných strategických místech.

Chytrá alternativa k mnoha toxickým repelentům

Ptáci v zahradě

Nejde tedy o novou alternativní formu designu, ale o zvláště účinnou techniku ​​k překonání problému invaze těchto škůdců.

Zejména k odplašení ptactva, které je zvyklé usazovat se u vašich oken a špinit tabule. Pověšením cédéček na balkon je tak ideální odstrašující prostředek například pro holuby, kteří často obývají balkony  a způsobují spoustu nepříjemností. Kromě toho, že jsou přenašeči infekčních onemocnění, je jejich přítomnost nezdravá. Vždy musíte jít za nimi, abyste místo uklidili. Bohužel, tradiční repelenty nejsou vždy účinné a zůstávají toxické pro životní prostředí. Nemluvě o tom, že tito nechtění hosté vždy nakonec přijdou.

Čtěte také: Vaše rostliny porostou díky tomuto přírodnímu hnojivu dvakrát rychleji

Ať už máte to štěstí, že máte  zahradu , nebo dveře vedou přímo do dvora, také se potýkáte s pravidelnou přítomností toulavých koček hledajících potravu. Zatímco někteří lidé si zvykli je navštěvovat a dokonce je vybízet, aby přišli, jiní nesnesou přítomnost těchto vetřelců, kteří rostliny často poškozují.

Nyní máte dokonalé řešení, jak je udržet mimo domov: CD díky svému lesklému materiálu odrážejí sluneční paprsky. Tyto znepokojivé odrazy kočkovité šelmy okamžitě odradí od přiblížení. Vyděšení se už nebudou procházet kolem.

Čtěte také: Trik na přezimování muškátů: stačí vám papírový sáček