Proč je vhodné zapíchnout šroubovák do země? Chytrý trik zkušených zahradníků

Proč je vhodné zapíchnout šroubovák do země? Chytrý trik zkušených zahradníků

Údržba zahrady není tak jednoduchý úkol, jak si možná představujete. Chce to hodně času, trpělivosti a dobré vůle. Pro zachování úrody je především nutné poskytnout co nejvhodnější péči. Zejména vědět, že změny teplot mají určitý dopad na rostliny: květiny, stromy a keře je třeba pravidelně zalévat, hrozí vyschnutí. Trávník je také potřeba hydratovat. Mnozí to však mají tendenci přehlížet. Objevte tento jednoduchý trik, který vám pomůže se o něj lépe starat.

Co může být smutnějšího než pohled na suchý a zažloutlý trávník? Postupem času, pokud mu nedopřejete náležitou péči a správné množství vody, svěží zelená tráva nakonec vybledne, uschne a zemře. Ale jak často se má zalévat a proč strkat šroubovák do země? Říkáme vám všechno.

Je váš trávník suchý? Hydratace je nezbytná!

Dotkněte se jeho rukou trávníku

Správná údržba trávníku znamená nejprve splnit vaše základní potřeby. Zavlažování je jedním z nich. Jak jste tušili, léto si jistě vybralo svou daň: po dlouhých horkých a slunečných dnech je nyní váš trávník žlutý a suchý. Toto je čas dát tomu zvláštní a pečlivý rozhovor.

Čtěte také: Praktický průvodce zasazením semínek citronu do květináče

První krok: je potřeba ho pořádně posekat. Široce shrabte a odstraňte všechny odumřelé stonky a horní vrstvu, kterou vytvářejí. Uvědomte si, že suchá tráva brání pronikání vody do kořenů, což vede k hnilobě a rozvoji houbových chorob. Proto je nezbytné trávník vertikutovat  :  vzduch a voda se dostanou k zemi ještě rychleji, což pomůže důkladně vyčistit povrch od odumřelých stonků.

Druhý krok: poté trávu vydatně zalévejte, dokud voda neprosákne do hlubších vrstev země. Poté bude nutné snížit frekvenci zavlažování. Zejména v zimě, kdy často prší. Je však důležité trávník pravidelně sekat, abyste podpořili zelenější a bujnější růst. Nezapomeňte trhat plevel, jakmile se objeví.

Po třech až čtyřech týdnech začnou trávy růst. Nezapomeňte je v létě nehnojit. Teprve kolem září o tom můžete uvažovat. Ale pozor, pamatujte, že suchý trávník častěji napadá  plevel . Proto je třeba od začátku jara pečovat o jejich pravidelné odstraňování.

Otestujte stav svého trávníku pomocí šroubováku

zahrada domu

Nyní přejděme k našemu slavnému triku: je to především prostředek prevence či spíše předvídání. Než bude příliš pozdě a váš trávník utrpí vážné škody, bylo by moudřejší přijmout určitá opatření, která tomu zabrání.

Čtěte také: Jak zasadit mátu? Návod, jak to dobře pěstovat

Je proto nutné pravidelně kontrolovat stav trávy na vaší  zahradě , abyste měli jistotu, že je dostatečně hydratovaná a dobře provzdušněná. Abyste se ujistili, Laurent Guervenec, odborník na zahradnictví, doporučuje použít jednoduchou a rychlou metodu, která vyžaduje pouze obyčejný šroubovák.

Jak provést tento „test šroubovákem“? Ručně jej zatlačte do půdy vašeho trávníku. Pokud snadno klouže do hloubky 15 až 17 centimetrů, je to perfektní. To dokazuje, že váš trávník je správně zavlažován a že je dobře hydratovaný. Pokud naopak cítíte odpor nebo zablokování, pak je půda příliš tvrdá a kompaktní. To znamená, že mu chybí provzdušňování a vlhkost. Musíte to více zalévat.

Čtěte také:Česnek už nekupuji v obchodě. Můj zahradník mi řekl, jak ho pěstovat ve velkém množství

Hit enter to search or ESC to close.