Tip floristů na skladování řezaných květin po dobu 1 měsíce nebo déle

Tip floristů na skladování řezaných květin po dobu 1 měsíce nebo déle

Květiny jsou ceněny pro svůj dekorativní vzhled, ale také pro svou vůni. Kromě pěstování na zahradě nebo v interiéru lze květiny řezat a uchovávat ve vázách, aby rozjasnily vnitřní prostory. Je pravda, že řezané květiny dlouho nevydrží a jejich vadnutí je nevyhnutelné, ale je možné zvýšit jejich životnost. Objevte tajemství, jak udržet květiny čerstvé co nejdéle.

Řezané květiny vyžadují zvláštní péči a údržbu, aby zůstaly čerstvé. K tomu existuje tajemství, které vám umožní udržet čerstvost vaší kytice po dlouhou dobu.

Jak udržíte řezané květiny čerstvé po velmi dlouhou dobu?

Aby řezané květiny vydržely čerstvé co nejdéle, je důležité vědět, jak o ně pečovat. Chcete-li to provést, po obdržení kytice květin je vhodné postupovat takto:

Čtěte také: 12 rychle rostoucích semínek, která snadno rostou

  • Řezaným květinám zastřihněte stonky

Nejprve ořízněte stonky o 2 cm, zkosené, pomocí ostrých, dezinfikovaných nůžek. Tuto velikost udělejte nejlépe pod vodou. Tento diagonální řez umožní vašim květinám  lépe absorbovat vodu.  Všimněte si, že pouze stonky mohou být v kontaktu s vodou. To znamená, že můžete odstranit spodní listy. Zabráníte tak jejich hnilobě, která může poškodit vaše květiny.

Květinové aranžmá ve vázách

Jak dny plynou, neváhejte odstranit zaschlé listy a odkvetlé květy. Pokud je necháte, mohly by do vody uvolňovat látky  , které mohou způsobit rychlejší uvadnutí čerstvých květin.

  • Postarejte se o květinovou vodu

Po oříznutí stonků vložte květiny  do čisté vázy  se studenou vodou  o pokojové teplotě.  Všimněte si, že voda by měla pokrývat pouze polovinu stonků a ne více. Poté nezapomeňte ve vodě rozpustit lžičku cukru nebo kostku cukru. To nakrmí vaše květiny  a poskytne jim živiny, které potřebují.

Pro uchování květin po dlouhou dobu je důležité  měnit vodu ve váze každých 48 hodin. Při výměně vody myslete na to, abyste vázu dobře vyčistili a opláchli, abyste odstranili zbytky květin,  které mohou ve vodě zahnívat, pokud je ponecháte.  To znamená, že vázu můžete vyčistit houbou z mikrovlákna namočenou v roztoku jedlé sody a citronu. Po vyčištění vázy do ní přidejte teplou vodu, ve které  naředíte polovinu tablety aspirinu.  Tato tableta účinně udržuje květiny čerstvé po dlouhou dobu a prodlužuje životnost vašich květinových kytic. To znamená, že jeho úlohou není poskytovat živiny vašim květinám nebo podporovat kvetení. jako hnojivo.  Aspirin může jen prodloužit životnost vaší kytice o několik týdnů  tím, že zabrání růstu bakterií ve vodě.

Tip:  Chcete-li zlepšit kvalitu vody ve váze, můžete  při prvním vkládání květin do vázy přidat do vody 5centovou měděnou minci  . Mince bude působit jako fungicid a zabrání množení bakterií  díky mědi, která je vynikajícím antioxidantem.

Krásná kytice ve váze

  • Udržujte vázu s květinami na správném místě

Pro zachování čerstvosti květin je důležité  uchovávat vázu na chladném místě,  mimo zdroje tepla. Vázu můžete mít na světlém místě,  ale vyhněte se přímému slunečnímu záření.

Čtěte také:Slimáci a šneci na tyto květiny nedají dopustit. Je dobré je držet dál od zahrady

Důležité je také držet vázu mimo  košík s ovocem.  Ty produkují etylen, schopný urychlit vývoj květů  a následně jejich vadnutí.

Přijetím těchto gest budete moci zachovat čerstvost vašich řezaných květin a oddálit jejich vadnutí.

Čtěte také:Dostali jste květiny? Co jednotlivé barvy znamenají, je neočekávané

Hit enter to search or ESC to close.