Trik floristů, jak udržet květiny ve vázách déle

Trik floristů, jak udržet květiny ve vázách déle

Jaké potěšení dostat krásnou kytici čerstvých květin, které vnesou na stůl v obývacím pokoji nádech veselosti. Jediný problém: životnost těchto květin je často velmi omezená. Pokud se o ně nebudete správně starat, mohou rychle vadnout. Abyste si udrželi náladu, zde je několik snadno pochopitelných odborných tipů, které vám pomohou udržet vaše řezané květiny déle čerstvé.

Ať už je místnost v domě jakákoli, instalace dobře kvetované vázy okamžitě dodá výzdobě zvláštní auru. Nemluvě o velmi příjemné vůni, která místo naplní a zahřeje u srdce. Natolik, že se již obáváme, že tyto květiny příliš rychle uschnou. Pro zachování bujného efektu vaší kytice je již běžnou chybou přestat dělat.

Nenechávejte své květiny vedle ovoce!

Květiny ve váze

Ne, květiny a ovoce se ne vždy míchají! Odborníci se shodují, že byste nikdy neměli nechat své květiny kvést vedle určitých druhů ovoce, jako jsou banány, hrušky a jablka. Vzhledem k tomu, že tyto odrůdy jsou v procesu zrání, mohou mít vliv na proces kvetení, protože produkují ethylenový plyn. Stárnutí okvětních lístků pak bude předčasné. Nezvykněte si je tedy spojovat. I když je lákavé nainstalovat na stůl v obývacím pokoji mísu s ovocem, abyste své hosty rozmazlili. V takovém případě okamžitě přemýšlejte o odstěhování své vázy!

Čtěte také: Tip floristů na uskladnění řezaných květin po dobu 1 měsíce a déle

Ocet a cukr, vítězná kombinace

Je to skvělý okamžik radosti: přijdete domů a okamžitě obdivujete tyto  čerstvé a voňavé květiny  , které dodávají místnosti skutečnou bujnou atmosféru. Smutnou realitou však je, že den ode dne blednou. Abyste oddálili zkázu, kde začnou padat jejich okvětní lístky, vyzkoušejte tento velmi důmyslný trik od květinářů, aby vám květiny déle vydržely.

Před instalací květin smíchejte dvě polévkové lžíce jablečného octa a dvě polévkové lžíce  cukru  v čisté vodě ve váze. Nezapomeňte tuto vodu měnit každý den: vaše květiny zůstanou krásné, zdravé a třpytivé. Alespoň na chvíli!

Pár tipů pro uchování růží ve váze

Dejte květiny do vázy

Základní pravidlo: na květiny ve váze nikdy nepoužívejte vodu z vodovodu. To je rada kreativního ředitele Maison Dadoo. „  Při přípravě vody na květiny se doporučuje nechat ji několik hodin čiřit, protože voda z kohoutku obsahuje chlór a fluor ,“ říká. K udržení čerstvých řezaných květin je tedy mnohem vhodnější destilovaná voda.

Čtěte také: 3 pokojové rostliny, které eliminují prach a pomohou udržet váš domov čistý

Tajemství, jak zajistit jejich delší životnost, je minimalizovat růst bakterií ve vodě.  Chcete-li to provést, přidejte do vody ve váze několik kapek vodky (nebo jakéhokoli čistého alkoholického nápoje) a lžičku cukru  . Alkohol tak bude mít antibakteriální účinek. Opět je vhodné vodu denně měnit, opět do ní přilévat stejné množství vodky a cukru.

V každém ročním období si rádi vyzdobíte interiér kyticemi hyacintů, frézií, tulipánů nebo pivoněk. Ale okvětní lístky začnou padat, jak dny plynou. ”  Pokud chcete, aby tyto květiny zůstaly čerstvé co nejdéle, musíte vzít v úvahu některé důležité parametry: nádobu, do které je vložíte, vodu, kterou používáte, umístění, světlo…” vysvětluje Ruxandra Cârstea  , z Maison Dadoo. A nezapomeňte: “  Květiny milují čistou vodu. Mnoho. Právě z tohoto důvodu je vhodné vodu ve váze vyměňovat co nejčastěji, alespoň jednou za dva dny ,“ prozrazuje odborník.

Čtěte také: Proč byste měli zasadit stroužek česneku do květináčů? Geniální tip květinářů

Hit enter to search or ESC to close.