Trik na přezimování muškátů: stačí vám papírový sáček

Trik na přezimování muškátů: stačí vám papírový sáček

Přestože jsou muškáty (botanický název „Pelargoniums“) odolné rostliny nenáročné na péči, je třeba se o ně přes zimu obzvlášť starat, aby v letní sezóně krásně kvetly.

Díky bohatému kvetení a báječné paletě barev jsou muškáty v domácnostech velmi oblíbené. Začínají kvést v únoru a zdobí naše balkony tím nejkrásnějším způsobem. Na podzim si je ještě užíváme, ale v chladném období se tyto květiny musí ukládat k zimnímu spánku, protože neodolají mrazu ani sněhu. Jak je chránit, aby přečkaly zimní mrazy? Následujte vůdce.

Jak uchovat muškáty v květináčích přes zimu?

hrnkové muškáty

Muškáty  jsou nádherné trvalky a barevné rostliny, které zdobí zahrady  , ale i terasy a balkony. V zimě je důležitá správná péče, která jim pomůže na jaře prospívat. Muškáty lze přezimovat různými způsoby. S novinami, kartonovou krabicí, papírovým sáčkem nebo slunečným parapetem je snadno uložíte. Takto chráněné květiny si budou moci zachovat svou svěžest a bohatě kvést během horkého období.

Čtěte také: 4 přirozené tipy, jak udržet mravence mimo váš domov a zahradu

Jednoduchá změna polohy udělá své. Přesuňte je do místnosti, kde bude docela chladno (asi 10°C), ale dostatečně osvětlené. Pokud máte dostatek místa, přineste si květináče domů a postavte je na středně velký okenní parapet. Ujistěte se, že životní podmínky jsou optimální: každý květináč s muškáty musí mít prospěch ze stejného světla a zalévejte je každé 3 nebo 4 týdny.

Malý tip pro bezpečné zimování

květy pelargónie

Napadlo vás někdy přezimovat rostliny v papírovém sáčku? Tato metoda je poměrně neznámá, ale výsledky jsou velmi překvapivé. Jako bonus vám muškáty zaberou méně místa, protože tento trik vyžaduje jejich odstranění z květináčů. Jakmile jsou zabaleny a zajištěny v papírovém sáčku, měli byste je postavit do chladné, ale ne nutně slunečné místnosti. Vaše květiny tak mohou přezimovat v garáži nebo ve sklepě (teplota musí oscilovat mezi 5 až 10°C). Místo papírového sáčku můžete použít kartonovou krabici. Co se týče údržby, stačí kořeny během zimy několikrát ponořit do vody   a zkontrolovat přítomnost plísní.

Pozn  .: Kořeny je lepší zabalit, aby nebyly odhalené a nevysychaly.

Čtěte také:Trik s páskou a smetákem na odstranění prachu z domu

Jak přezimovat sazenice pelargonia?

Pelargonie je v chovu  subtropická kvetoucí rostlina  , která nesnáší příliš nízké teploty a už vůbec ne mráz. Ale ve skutečnosti máte na výběr: buď se rozhodnete pro úplné zazimování, kde budou vaše rostliny v klidu, nebo vysadíte sazenice uvnitř.

Uděláte to takto: výhonky seřízněte na podzim. Zasaďte je po jednom do květináčů, kde na jaře zakoření a ukážou první poupata. Případně můžete klíčky dát i do nádoby s vodou, kterou postavíte na parapet v teplé místnosti. Nezapomeňte vyměnit vodu každý týden. Jakmile sazenice zakoření, můžete je brzy na jaře zasadit do země, kde začnou kvést.

Čtěte také: Potravinové moly ve vašich skříních? Díky těmto dvěma složkám nadobro zmizí

Hit enter to search or ESC to close.