Umístěte na své rostliny kuličku alobalu: zbavíte se nadobro 6 problémů

Umístěte na své rostliny kuličku alobalu: zbavíte se nadobro 6 problémů

Ve všech kuchyních najdeme ve spíži alobal. Tento produkt je nezbytný a často používaný pro skladování různých druhů potravin. Jeho tenké a pružné fólie mohou pokrýt všechny typy produktů, například pro balení jídel. Ukazuje se, že hliníková fólie má i další funkce.

Existuje několik tipů, jak jej využít na zahradě. Zjistěte jaké!

Alobal a zahradnictví: vše, co potřebujete vědět

Tepelný izolant

Kulička z hliníkové fólie

Jednou z primárních funkcí hliníkové fólie na zahradě je její využití jako tepelné izolace pro růst rostlin . Budete potřebovat dvě nebo tři kuličky.

Čtěte také:Jak pomocí alobalu zabránit kočkám, aby vám poškrábaly nábytek?

Chcete-li to nastavit, jednoduše rozložte list hliníkové fólie na dně, pod semeny a půdou: nejen že je izoluje od zbytku půdy, ale bude mít funkci poskytování tepla při lámání světla.

Chraňte rostliny

Obalením nebo zakrytím kmenů a stonků rostlin a stromů hliníkovou fólií lze nalézt několik výhod. Mezi ně patří držení hlemýžďů a slimáků od rostlin. K tomu by měla být základna pokryta papírem a několika kameny nahoře, aby ji vítr neodfoukl.

U ovocných stromů lze kmen zakrýt, aby byl chráněn před hlodavci, kteří požírají úrodu a mladé výhonky. Odřízněte dva listy hliníkové fólie, abyste mohli zabalit kufr a poté jej zakrýt. Zbývá pouze fixovat pomocí lan.

Stejně tak lze hliníkovou fólii použít k ochraně stromů před býložravými savci, jako jsou mimo jiné kozy. Papír by měl být umístěn kolem kmene dostatečně vysoko, aby tato zvířata odradil od přiblížení.

Pěstujte sazenice

Zasejte semena do země

Jedním z nejzajímavějších použití hliníkové fólie v zahradě je odrážet sluneční světlo a povzbuzovat rostlinné sazenice k efektivnímu růstu. Odražené paprsky zajistí teplo a vytvoří tak pro semena dobrou teplotu. Najděte karton nebo krabici a zabalte vnitřek hliníkovou fólií tak, aby fólie přesahovala 5 cm za okraj. Zajistěte páskou, aby se list nepohyboval. Na dně krabice udělejte otvory pro odtok přebytečné vody.

Udržujte ptáky a jiná zvířata mimo dosah

Ptáci se přirozeně bojí lesklých a hlučných věcí. Pokud tedy chcete chránit své ovoce a rostliny, stačí kolem nich uvázat dlouhé úzké proužky hliníkové fólie.

Čtěte také: Proč byste neměli zbytky skladovat v alobalu?

Držte jeleny dál

Jejich dlouhé nohy a štíhlá tlama se snadno dostanou na mladé stromy. Omotejte široký pruh alobalu kolem kmene stromu o výšce alespoň 50 cm, abyste je odehnali.

Nyní znáte všechna další využití hliníkové fólie, která se mohou hodit na vaší zahradě.

Čtěte také: Proč byste měli mít na palubní desce auta alobal?

Hit enter to search or ESC to close.