Vaše pokojová rostlina už neroste? Zde je to, co s ním musíte okamžitě udělat

Vaše pokojová rostlina už neroste? Zde je to, co s ním musíte okamžitě udělat

Ach, to je pohled, který vám trhá srdce! Mysleli jste si, že děláte vše, co potřebujete, abyste se postarali o svou krásnou pokojovou rostlinu, ale teď už nějakou dobu máte pocit, že trpí a že vůbec neroste. Tento zakrnělý růst je velmi frustrující: cítíte se před svou rostlinou bezmocní a především se bojíte, že nakonec uschne a odumře. Nepanikařte, vždy existují řešení, která je třeba zvážit.

Přes veškerou dobrou péči, kterou jí věnujete, zůstává rostlina křehká. Vždy existuje spousta parametrů, které je třeba vzít v úvahu, abyste jej ochránili a prodloužili jeho životnost. Chcete-li oživit své pokojové rostliny, musíte především přijmout správná gesta. Naštěstí existuje několik metod, které vám zachrání situaci. Zde je několik tipů, jak ušetřit své hrnce.

Umírající pokojové rostliny

Jak reagovat na rostlinu, která již neroste?

Nemůžete se dívat, jak vaše rostlina trpí? Buďte si jisti, že s notnou dávkou vůle a trpělivosti můžete situaci změnit.

Čtěte také: Proč dávají zkušení zahradníci sirky do květináčů?

Nejprve se ujistěte, že vaše rostlina dostává dostatek světla    ze slunce. Pro některé rostliny, jako jsou muškáty, je silné světlo nezbytné. Na druhou stranu ostatní rostliny, jako je břečťan nebo sansevière, by měly být umístěny pouze na nepřímém světle a chráněny před UV paprsky. Pečlivě tedy zkontrolujte, zda vaše rostlina nevykazuje známky vadnutí vlivem intenzivního světla. V takovém případě nainstalujte závěs, aby ho sluneční paprsky nespálily. Ještě lépe ho přesuňte na místo, kde bude lépe chráněn, ale také ne ve tmě. Na druhou stranu některé rostliny mohou trpět nedostatkem světla. Pokud je slunce ve vaší oblasti vzácné, je lepší to kompenzovat speciálními lampami nebo zářivkami.

Na druhou stranu prach může mít významný vliv. Vždy se ujistěte, že utřete prach, který se nahromadil v listech vašich rostlin. Ve skutečnosti může blokovat světlo a vzduch. Vaše květiny se mohou udusit a velmi trpět.

Dalším pravděpodobným důvodem vadnutí rostlin je přemokření. Bohužel mnoho lidí stále nemůže dosáhnout správného dávkování. Můžete mít tendenci zalévat rostlinu mnohem častěji, než je nutné. Je však důležité respektovat jeho potřeby zalévání. Zatímco některé rostliny potřebují hodně vody, jiné jen velmi málo. Pokud máte například orchideje, měli byste vědět, že květináč prostě musíte ponořit do větší nádoby naplněné vodou.

Čtěte také: Jaké je tajemství bujných a krásných muškátů? Stačí je pokapat touto přísadou

Pokojová rostlina pod světlem

Několik tipů, jak oživit pokojové rostliny

Tím, že se vyhnete některým opakujícím se chybám a použijete několik triků, můžete svým rostlinám vrátit život a umožnit jim dlouho vzkvétat.

  • Máte doma kaktus? Řekněte si, že nepotřebuje pravidelnou zálivku ani hodně vody. Umístěte jej na několik minut do vany s vodou a dávejte pozor, abyste nenamočili jeho stonky nebo kmen. Pokud používáte konev, pouze navlhčete půdu. Dobře sceďte, dokud v nosné desce nezůstane žádná voda.
  • Pokud chcete mít na balkoně či terase zdravé rostliny, musíte sáhnout k revitalizačním opatřením, dbát na to, abyste použili nejvhodnější hnojiva. Pamatujte: pokojové rostliny nepotřebují nadměrné hnojení, pouze lehké, pravidelné krmení. Hnojiva se aplikují od jara do podzimu. Vaše rostliny by se neměly krmit během období vegetačního klidu.
  • Rostliny mohou také potřebovat revitalizaci, když je květináč příliš malý na velikost kořenů. Takže, aby se rostlina vzpamatovala, musíte ji přesunout do prostornějšího květináče. Roub je nutné provádět s velkou opatrností, aby neutrpěl kořen .
  • V zimě většina pokojových rostlin přestane růst a některé dokonce ztratí listy. Musíte zajistit jejich přechod k zimnímu spánku: ale především nevyhazujte nádobu. Květináče je třeba uchovávat až do jara. Když rostliny projdou z vegetačního klidu, musí být instalovány v oblastech se stálou teplotou a včas zalévány.

 

Čtěte také:Semínka citronu už nevyhazujte: Zde je návod, jak je využít k pěstování citroníku

Hit enter to search or ESC to close.