Suroviny

Těsto:

6 ks
žloutku
250 g
kr. cukr
3 lžíce
voda
1 šálek
olej
100 g
polohrubá mouka
2 lžíce
kukuřičný škrob
1 bal.
prášek do pečiva
2 lžíce
kakao
6 ks
bílku
500 ml
uvařená černá káva

Plnka:

2 lžíce
hladká mouka
200 ml
mléka
4 ks
žloutky
4 lžíce
moučkový cukr
1 bal.
vanilkový cukr
250 g
máslo

Bílá nádivka:

4 ks
bílky
250 g
kr. cukr
1/2 šálku
voda

Čokoládová poleva:

100 g
čokoláda
1/2 šálku
olej

Postup receptu

  1. Žloutky s cukrem vymícháme do pěny, přidáme 3 lžíce vody, olej, mouku smíchanou s kukuřičným škrobem a práškem do pečiva. Nakonec přidáme kakao a promícháme. Bílky si vyšleháme zvlášť na tuhý sníh a následně je vmícháme do žloutkové hmoty.

  2. Takto připravené těsto si navrstvíme do plechu, který jsme si vystlali papírem a dáme zapéct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů cca 20 – 25 minut.
  3. Když se nám těsto upeklo, vyjmeme ho z trouby a rozřízneme ho na polovinu. Jedno těsto vyjmeme z plechu a druhé necháme v plechu. Těsto v plechu propícháme vidličkou a polijeme rozdělanou kávou. Necháme ho “napít”.

  4. Připravíme si krém. 2 lžíce hladké mouky si přidáme do 200 ml mléka. Rozmícháme, abychom neměli hrudky, přidáme 4 ks žloutky a 4 lžíce cukru spolu s 1 bal. vanilkového cukru. Vaříme na mírném ohni, dokud nám hmota neztuhne. Hustou hmotu odstavíme a necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlé hmoty přidáme máslo a za stálého míchání ho rozpustíme.

  5. Připravíme si bílý krém. Vodu si dáme spolu s cukrem ohřát. Když máme cukr rozpuštěný, odstavíme z ohně a necháme mírně vychladnout. Bílky si vyšleháme na tuhou pěnu a postupně přidáváme teplou vodu do bílků a šleháme. Vyšleháme tuhou hmotu.

  6. Na nenamočený plát těsta si navrstvíme máslovou nádivku, položíme namočený plát těsta, navrstvíme bílkovou nádivku a polijeme rozpuštěnou čokoládou, do které jsme přidali olej. Necháme ztuhnout v lednici. Dobrou chuť!