Můžete dát ostnatý drát do vašeho domu, aby se zvířata nedostala? Zde je to, co o tomto problému říká zákon. Podívejme se níže na všechny podrobnosti, které potřebujete vědět.

Podle zákona nesmí volný pes vstupovat do cizích domů . Takže v soukromých pozemcích je to zakázáno a je na zodpovědnosti majitele, který bude vyzván k zodpovězení případných škod na věcech nebo osobách způsobených psem. V Itálii mimo jiné není dovoleno nechávat psa volně se toulat bez vodítka samotného.

Majitelé psů jsou proto povinni je chovat vhodným způsobem a tedy i pro ochranu a bezpečnost ostatních osob. Právě z tohoto důvodu by si mnozí rádi dali kolem svého pozemku ostnatý drát, aby zabránil vstupu lidem, ale především zvířatům.

ostnatý drát v domě

Ne každý však ví, zda je možné to dát nebo ne. Zákon totiž musíme vždy respektovat a dobře se informovat, abychom ho neporušili. Právě z tohoto důvodu se podíváme na to, zda zákon umožňuje umístit kolem svého pozemku ostnatý drát nebo ne . Čtěte dál a dozvíte se to.

Ostnatý drát kolem domu: to říká zákon

Jak jsme řekli, nyní se půjdeme podívat, zda je legální nebo ne dávat na váš pozemek ostnatý drát. Již jsme viděli, že není legální nechávat psy nebo jiná zvířata volně, protože by mohli vniknout na cizí majetek a způsobit škodu, za kterou odpovídá majitel.

Mnozí by si totiž rádi dali kolem svého pozemku ostnatý drát. Zákon říká, že je to možné, protože soukromé vlastnictví je uznáno za posvátné a garantované státem . To je v oboru zavedeno. 42 Ústavy. To je důvod, proč jsou offendicula legitimní.

Ostnatý drát

Ofendikuly máme na mysli ty neskryté ochrany, jako jsou například zábradlí s koncovým hrotem, ostnatý drát , skleněné střepy zapíchnuté do ohraničující zdi a další. Takže chápete, že je možné umístit ostnatý drát podél vašeho pozemku, aby se zabránilo vstupu zvířat do vašeho domova.

Musíte však vzít v úvahu, že je třeba přijmout určitá opatření. Ve skutečnosti musí být trestný čin přiměřený obraně . Tím myslíme, že ostnatý drát, nebo jakákoliv použitá past, musí být viditelná . Ve skutečnosti nemůže být skryta uvnitř živého plotu.

Není také legální při umístění na elektrické vedení . V tom druhém případě by ve skutečnosti mohla způsobit vážnou škodu a budete za ni trestně odpovědní. Musí být proto zvýrazněný a nikoli zakrytý. Pak to můžete udělat. Navíc k tomu nebudete muset žádat magistrát o povolení.

Ve skutečnosti podle judikatury nesmí být nestálý plot povolen nebo nepotřebuje žádné povolení. V opačném případě, pokud chcete postavit zeď, budete muset požádat o povolení. Pochopili jste tedy, že je možné to dát a váš soused vám nebude moci nic říct.