Co dělat s šaty, které na sobě nemáte? Stačí skříň otevřít, vzít ji a pak vytvořit těchto 5 krásných kousků.

historickém kontextu , jako je tento, je dát věcem – materiálům a oděvům druhý život – povinnost. Životní prostředí je duseno odpadem a znečištěním, a proto tam, kde je možné znovu použít a vytvořit něco jiného, ​​je dalším stavebním kamenem pro svět zítřka. V tomto konkrétním případě někteří profesionální krejčí odhalují tajemství opětovného použití šatů 5 různými způsoby. Praktické a zábavné.

Dát oblečení druhý život: výhody

Pokud jde o kreativní recyklaci, je kladen důraz na mnoho výhod. Oblečení a předměty lze dále prodat nebo z nich vytvořit něco originálního . Totéž platí pro materiály, které se nevyhazují, ale používají se k získání něčeho jedinečného svého druhu. Občas by bylo dobré se zastavit a udělat si malou prohlídku uvnitř šatní skříně a zásuvek: nevyhazujete ji, ale prodáte nebo vytvoříte.

Rok co rok se oblečení a doplňky hromadí a až při změně ročního období si uvědomují, jak moc zůstaly po celý rok nevyužity . Některé už nejsou v módě (i když se móda vždy po letech vrátí), jiné už velikostně nesedí a některé se netrefí do vašeho vkusu. Zkrátka spousta oblečení a doplňků, které – pokud jsou v dobrém stavu a nepoužité – lze darovat nebo prodat online a za přítomnosti klasických bleších trhů. Dnes existuje mnoho aplikací, které pomáhají prodat vše, co se používá: nevyhodíte to, šetříte životní prostředí, vyprázdníte svůj dům a něco vyděláte.

druhý život k oblečení

Pro ty, kteří rádi berou jehlu a nit, je přeměna oblečení zábavná hra. Ve skutečnosti z nepoužitých šatů můžete vytvořit až 5 různých a rozhodně personalizovaných kreací .

Šaty, které nenosíte: 5 různých kreací

Příklad profesionálních švadlen uvádí na scénu klasické dlouhé dámské šaty. Je však dobré upozornit, že tento způsob recyklace lze provést s jakýmkoliv typem oděvu, protože do hry se hodí každý.

Potřebujete šicí stroj, jehlu a nit pro ty, kteří milují manuální zručnost, metr a evidentně hodně fantazie.  Z jedněch dlouhých šatů je tedy možné vytvořit konkrétní kreace.

šaty, které na sobě nemáte

Klasické šaty , které nenosíte a vydrží ve skříni velmi dlouho. Těchto pět výtvorů může být:

  • Můžete si vzít látku na podšívku polštářů, na postel nebo na ozdobu čalounění;
  • Pro děti lze vyrobit legrační panenky;
  • Vznikají tácky ;
  • Můžete získat předpoklady pro elegantní bikiny;
  • Můžete si vyrobit mini koberec.

Švadleny také upozorňují, že u celých šatů se dají vyrobit i dva kusy oděvu, a to oddělením horní části od spodní části (sukně a svetr / košile).