Těchto 7 rostlin na balkón nemůže chybět. Jsou voňavé a krásné, ale především udrží mouchy a komáry daleko od domu. Tady je to, co jsou.

Mít komáry v domě není nikdy příjemné a nyní, když teploty stoupají, je třeba přijmout opatření. Zanechávají velmi nepříjemné stopy na kůži a mohou způsobit oteklé a zanícené vyrážky, které velmi svědí. V extrémnějších případech může tento hmyz vést až k smrtelným onemocněním.

Mouchy jsou určitě méně neškodné než komáři, ale stejně tak jsou velmi otravné . Ty jsou neustále kolem nás a je to díky feromonům, které produkuje naše tělo. Musíte však vědět, že na balkon můžete použít přírodní repelenty. Všechno je to o rostlinách.

Hmyz

Ve skutečnosti existuje několik rostlin, které jsou ideální pro odpuzování komárů, much a jiných druhů hmyzu . Stačí je tedy umístit na balkon domu, abyste dosáhli vynikajícího výsledku. Níže naznačíme 7, ze kterých si můžete vybrat, poté jej položte na balkon a budete ohromeni efektem.

Zde jsou rostliny, které můžete mít na balkoně

Jak jsme si řekli, proto existují rostliny, které fungují jako repelenty hmyzu a nebudete muset kupovat žádný chemický insekticid, protože tyto vám budou stačit. Ukážeme vám 7, které si můžete dát na balkon, aby se komáři a mouchy do domu vůbec nedostali.

  • Rozmarýn : Jedná se o velmi všestrannou rostlinu. Používá se jak v kuchyni, tak k péči o vlasy a z tohoto důvodu by bylo užitečné umístit jej na balkon. Vzhledem k tomu, že odpuzuje hmyz, zejména komáry , je to skvělá investice. Není to toxická rostlina ani pro domácí mazlíčky.
rozmarýn
  • Citronella : pokud si myslíte, že na trhu existují přípravky s citronelou proti komárům, odpověď je jednoduchá, rostlina je na balkóně dokonalá. Tato rostlina dále produkuje ohromující citrónovou vůni, která odpuzuje mouchy a komáry . Dá se pěstovat v květináčích, ale vězte, že preferuje velmi teplé prostředí.
  • Měsíček lékařský : jsou perfektní proti hmyzu zejména díky přítomnosti limonenu . Je také velmi krásná na pohled, zvláště když kvete oranžovými a žlutými květy. Tato rostlina chce také teplo a slunce.
  • Šalvěj : aromatická rostlina, ale nejen. Mít ho na balkoně vám umožní obohatit vaše recepty a udržet hmyz pryč. Můžete jej umístit například na parapet.
levandule
  • Levandule : Tato vůně je známá tím, že ji hmyz nemá rád. Levandule je účinná na hmyz, komáry, mouchy, mravence a dokonce i na hlodavce . Snadno se pěstuje venku a nevyžaduje velkou údržbu. V tomto případě se jedná o jedovatou rostlinu pro domácí mazlíčky, takže by se pro každý případ neměla pokládat na zem.
  • Floss Flower : Jedná se o velmi krásnou rostlinu, která obsahuje kumarin . Poslední jmenovaná je látka, která funguje jako repelent proti hmyzu. Také v tomto případě není vhodné, pokud máte zvířata, protože je toxický.
  • Catnip : Tuto rostlinu kočky milují, ale hmyz ji nenávidí. Ve skutečnosti obsahuje nepeta cataria , což není látka , kterou mají rádi . Pěstovat ji můžete jak na balkóně, tak doma.