V příštích dnech je naplánováno setkání rektorů s vedením milánského magistrátu, které by mělo vyřešit problém vysokých nájmů.

Účel je jedinečný a dobře definovaný: najít způsob, jak snížit drahé nájemné za byty . Příští čtvrtek se milánský úřad setká s rektory a delegací studentů v Palazzo Marino.

Vážení nájemníci, bude přítomen radní Paolo Franco

Reklamy na pronájem

Na jednání bude přítomen i radní pro oblast bydlení pro region Lombardie Paolo Franco , který bude diskutovat o drahém nájmu a potížích, s nimiž se nerezidenti setkávají při získávání dostupného ubytování ve městě.

Jde o velmi důležité téma, které sami rektoři několikrát nastolili, ale ještě naléhavější se stalo po protestu studentky Ilaria Lamera, která spolu s 11 dalšími kolegy přespala mimo Poli , aby upozornila na nemožnost najít si byt. s dostupnou cenou pronájmu pod Madonninou.

Student spí ve stanu

Během jednání svolaného městským radním Pierfrancescem Maranem je pravděpodobné, že se ho zúčastní i starosta Giuseppe Sala.

Diskutovat se bude o myšlence, kterou již dříve představil sám Maran na Fóru pro kvalitu života.

Možným řešením by totiž mohlo být stanovení stropu pro dočasné turistické pronájmy, jaké nabízí Airbnb .

Omezení počtu domů dostupných na krátkou dobu by znamenalo mít více volných bytů za rozumné ceny, podle představy administrativy.

Nedávno si Donatella Sciuto , rektorka polytechniky, všimla, že dočasný pronájem je pro pronajímatele příliš výhodný.

“V minulosti se to stalo pouze během týdne Salone , ale nyní je to tak po celý rok,” zdůraznil. Tato situace nevyhnutelně omezila nabídky pro studenty.

Drahé nájmy jsou součástí trendu růstu cen, který v Itálii probíhá.

Měla by být zavedena brzda , ale nejen na místní, ale i na celostátní úrovni s rozhodným zásahem Meloniho vlády .