Proč lednice chladí pouze vespod? Zde jsou možné příčiny a jak to vyřešit tím, že se vyzbrojíte dvěma šroubováky.

Lednička je bezesporu jedním z nejpoužívanějších spotřebičů lidmi Ve skutečnosti v každém domě bude alespoň jeden. Toto zařízení umožňuje, aby všechny potraviny, které kupujeme v supermarketu nebo v našich důvěryhodných obchodech, byly chlazeny a skladovány po dlouhou dobu.

V některých případech se však může stát, že tento spotřebič přestane fungovat správným směrem . Vnitřní chlazení bude ve skutečnosti buď příliš nízké, nebo příliš vysoké. V jiných případech se však může stát, že se studený vzduch nejlépe šíří pouze ve spodních odděleních a nikoli v horních nebo naopak.

Bude vhodné zkontrolovat, zda je termostat nastaven správným směrem a zda nejsou rozbitá nebo vadná těsnění. Jindy však může být selhání důležitější. V některých případech bude uživatel schopen vyřešit problém nezávisle a zkontrolovat, odkud může chyba pocházet .

Zde je vše, co potřebujete vědět o tomto konkrétním tématu. Často by stačily dva šroubováky a trocha praktičnosti s těmito pracemi .

Chladnička nechladí rovnoměrně? Zde jsou možná selhání

Ti, kteří jsou praktičtí v práci všeho druhu, mohou nezávisle ověřit problém chladničky. Jednoduše zkontrolujte, zda se ventilátor šíření vzduchu uvnitř otáčí tak, aby to bylo nejlepší . K tomu je vhodné otevřít dvířka umístěná na zadní straně spotřebiče a zkontrolovat možnou přítomnost závady.

Lednička

Příčina chladničky, která nerozděluje chlazení rovnoměrně nebo chladí pouze ve spodní části, může souviset s problémem s kompresorem . Tento nástroj má kulatý tvar a je umístěn v zadní části chladničky.

Když kompresor není rozbitý, ale chlazení je nehomogenní, pak je velmi pravděpodobné, že hlavní problém souvisí s plynným chladivem . K úniku skutečně může dojít. Šroubovákem rozeberete přihrádku za lednicí a pokusíte se problém vyřešit samostatně.

Po dosažení cívky, pokud je studená pouze v počáteční části, bude plyn zcela nebo částečně chybět. Ve skutečnosti bude možné, že dojde k úniku. Budete muset pokračovat ve svařovací operaci této cívky.

Jaký další problém by mohl způsobit nerovnoměrné šíření vzduchu v lednici ? Zde je vše, co potřebujete vědět.

Zde je návod, jak to opravit

V některých případech navíc problém nemusí vzniknout triviálním nedostatkem plynu, ale poruchou topidel . Pokud dojde k nerovnováze v chlazení v různých oddílech chladničky, může se tvořit přebytečný led a pouze v určité oblasti .

Porucha lednice

Jak již bylo zmíněno, problém v tomto případě souvisí s odpory. Umožňují ideální odmrazování chladničky. V případě neúspěchu však bude tvorba ledu nadměrná a vše se bude muset řešit. Tak jako? Opět otevřete zadní panel. S elektronickým zařízením, nazývaným multimetr , bude vhodné měřit napětí odporu .

Multimetr bude muset být umístěn na podlaze na jedné straně a na odporu na druhé straně. Pokud data, která se objeví, označují číslo nula, pak je vše v pořádku. A naopak budete muset změnit odpor.

Ani termostat chladničky však nemusí být seřízen dokonale. Bude vhodné ještě jednou otevřít zadní ochranný panel šroubovákem a termostat vyjmout pomocí kleští. Budete muset dávat pozor, abyste nepřerušili vodiče a nasadili nový termostat.

Pokud se teplota po několika hodinách vrátí na konstantní úroveň, pak to vyřešíte touto jednoduchou výměnou.

V tomto článku jsme se pokusili objasnit některé pochybnosti o nefunkčnosti chladničky . Pokud však nejste odborníkem na toto téma, můžeme vám poradit zavolat specializovaného technika. Bude schopen vám ukázat problém a nejlepší řešení.