Citrony v teplé vodě, zde je rychlý a snadný trik, od kterého neočekáváte, že ozdobí a provoní váš domov.

Citrony jsou opravdu užitečné a všestranné, ať už na ozdobu nebo na parfém. Ve skutečnosti, pokud jsou ponořeny do teplé vody, mohou se ukázat jako skutečně užitečné a esteticky krásné.
Pojďme se ale podívat, jak nejlépe vytáhnout kombinaci tohoto citrusového ovoce a horké vody.

Vlastnosti nejběžnějšího citrusového ovoce

Citrony jsou ovoce bohaté na živiny, které může pomoci zlepšit zdraví. Pochází z rodiny citrusů a jsou přirozeně bohaté na vitamín C , který pomáhá posilovat imunitní systém a předcházet nemocem. Jsou také bohaté na antioxidanty , které mohou pomoci předcházet poškození způsobenému volnými radikály. Jasně žluté barvy, jsou dobrým zdrojem vlákniny, která může ovlivnit snížení cholesterolu a udržet dobré trávení. Díky flavonoidům jsou také výbornými protizánětlivými látkami. Citrony jsou navíc dobrým zdrojem kyseliny listové, která je důležitá pro zdraví žen, zejména během těhotenství.

Díky jejich nezaměnitelné vůni jsou tyto citrusové plody obzvláště příjemné a jejich šťáva se používá jak pro osvěžující nápoje, tak pro řadu receptů v kuchyni.

Citrony a šťáva

Citrony se používají na různé způsoby, například do ovocných šťáv, salátů, koření do teplých jídel, dezertů a dokonce jako přísada do kosmetiky. Mohou být také použity jako přírodní prostředek k léčbě některých onemocnění, jako jsou bolesti v krku a hlavy, když se přidávají do bylinných čajů a nálevů.
Plátky citronu jsou také široce používány pro jednoduché estetické faktory , jako jsou dekorace na koktejlech nebo doma, pokud jsou sušené. A právě čerstvé plátky citronu se budou v horké vodě hodit k estetickému, ale především parfémovanému dekorativnímu řešení.

Proč dávat citrony do sklenice s horkou vodou

Když náhodou nakrájíte citron na plátky, pokud se jedná o kvalitní ovoce, okamžitě jej ucítíte z jeho nezaměnitelné vůně . Chcete-li si doma vyrobit sklenici citronů, která je dekorativní a voní, je lepší spolehnout se na kvalitní ovoce, ještě lépe organické, aby se daly znovu použít.

Pořiďte si tedy dvě průhledné vázy různých průměrů, aby jedna vešla do druhé . Nejprve budete muset dobře umýt citrony, které budete používat. Jejich čištění jedlou sodou a kartáčkem je skvělý způsob, jak mít správně dezinfikovanou kůru. Poté budete muset citróny nakrájet na plátky, množství se liší podle velikosti dvou sklenic.

Plátky citronu

Plátky, které budete krájet, musí být stejně silné jako vzdálenost mezi vázami , aby se při přidávání vody zasekávaly a nevyplavaly.

Uspořádejte vázy a začněte plnit prostor mezi sklenicemi plátky citronu . Pokuste se vyplnit všechna místa, aniž byste rozdrtili plátky. Po dokončení nejprve naplňte sklenici dovnitř vodou, která bude prázdná, a poté přidejte teplou vodu do větší sklenice obsahující plátky citronu. Díky horké vodě se z okolí intenzivněji uvolní citronová vůně . Abyste citróny nijak neplýtvali, po použití ozdobné dózy je lze uchovávat ve stejné vodě jako dózu a případně s přidáním máty a dalšího ovoce vše uložit do lednice. získat ovocnou vodu velmi žízeň uhasit.

K dokončení vaší dekorativní dózy, kterou lze použít jako střed stolu, můžete do centrální vázy přidat květiny , ale v takovém případě dejte pozor, aby vám do citronové vody nespadly žádné kousky květin, pokud ji chcete pít.