Víte, co se stane s velikonočními vejci a neprodanými holubicemi? Možná to nevíte, ale existují způsoby, jak je recyklovat, aniž byste je vyhodili do koše. Přečtěte si další informace.

Velikonoční prázdniny jsou už asi týden za námi a mnozí nevědí, jak se doma neprodaných a nejedných kraslic a holubinek zbavit . Ve skutečnosti, když pominou svátky, lidé tyto produkty téměř nekupují.

A pak mnozí často volí dietu až po svátcích, a proto i tyto produkty zůstávají doma v přebytku a my nevíme, co s nimi. Nemějte však obavy, že každý z těchto problémů má řešení. Ve skutečnosti, ať už jste prodejce nebo kupující, řekneme vám, jak se musíte těchto produktů zbavit .

Neprodaná velikonoční vajíčka a holubice

Ve skutečnosti vám níže ukážeme, jak tyto produkty zlikvidovat a zajistit, aby neskončily v koši. Jak jsme řekli, existuje mnoho řešení a zde je návod, jak to udělat pro neprodaná velikonoční vajíčka a holubice . Čtěte dále v dalším odstavci a dozvíte se více.

Neprodaná velikonoční vajíčka a holubice: co s nimi dělat

Jak jsme již řekli, na neprodaná kraslice a velikonoční hrdličky existuje řešení . První věc, která se dělá v supermarketech, je akční prodej . Ve skutečnosti jsou na prodej těchto produktů poskytovány slevy od 20 % do 60 %. Tato propagace však netrvá příliš dlouho, obvykle kvůli marketingovým problémům.

Ve skutečnosti děti po Velikonocích vejce téměř nechtějí a totéž, co dospělí nejedí holubici v měsících následujících po Velikonocích. Protože jsou však tyto produkty dobré a jejich doba použitelnosti se neblíží, ve většině případů je lze darovat, aby se předešlo značnému plýtvání .

Zákon 166 z roku 2016 obsahuje definici potravinových přebytků a je zaměřen na snížení plýtvání v zemědělsko-potravinářském řetězci. Také nazývaný protiodpadový zákon   nebo Gaddův zákon podle poslance, který jej zavedl poprvé, lze neprodané zboží darovat na sociální účely.

Lze je tedy darovat veřejným i soukromým subjektům, které se zavázaly k solidaritě s ostatními. Subjekty, které pak tyto produkty obdrží, budou muset tyto obdržené produkty bezplatně distribuovat nemajetným lidem. Pak jsou tu další případy, které uvidíme níže .

čokoládové vajíčko

Pokud mluvíme o malých společnostech, jako jsou cukrárny nebo čokoládovny, tyto mohou ctnostně znovu použít. Například mohou čokoládu použít pro jiné receptury a rozhodně to nebude odpad, protože výrobek je neporušený. Existuje také řešení pro prošlé produkty .

Ty nejsou určeny pro lidi, a proto se používají k samokompostování nebo se používají jako přírodní hnojivo do půdy. Pokud vám naopak velikonoční vajíčka a hrdličky doma zbyly, můžete si vyrobit recyklované recepty a na webu jich najdete spoustu.