Podesta je vždy vnímána jako společný prostor, který lze zkrášlit rostlinami a rohožkami Pravidla kondominia není radno podceňovat a v každém případě je stále musíte znát. Vzhledem k tomu, že vše se může změnit v závislosti na kondominiu a místě bydliště , mnozí se ptají, zda umístění rostlin na podestu nemůže být v rozporu se zákonem nebo obtěžujícím faktorem. Vysvětlíme si?

Co lze umístit na podestu?

Podesta bytového domu je společným prostorem . Jako takové je dovoleno umět správně umístit předměty a ozdobit prostředí. Malé předměty musí být vybrány s barvami, které dokonale ladí se stylem prostoru a nikdy nepřekáží.

Rostlina
Kladem je jistě z každého pohledu kvalitně zpracovaná podesta, a to nejen esteticky, ale i funkčně. Mezi předměty, které lze umístit v blízkosti dveří domu, patří klasický stojan na deštníky. Obvykle s vlastními osobními deštníky uvnitř, bez obtěžování ostatních sousedů. Dále nesmí způsobit škodu nebo být předměty, které mohou zranit kolemjdoucí (zejména děti).

Hovoří se také o rohožce , která by měla být v každém případě neutrální nebo s vhodnými frázemi. Je lepší nevybírat podložku, která může být jakkoli urážlivá nebo mít zvláštní tvary. Totéž platí o velikosti přizpůsobené vstupním dveřím.

Rostliny na přistání, co říká zákon?

U rostlin na podest je dobré dodržet pravidlo dobrého vkusu. Pokud je to jedna rostlina a není to na obtíž, sousedé jistě nemohou nic říct . Ale když chcete vytvořit “vertikální zahradu” tím, že zaberete veškerý dostupný prostor, mohou nastat problémy.

Co na to říká zákon ? Vždy s přihlédnutím k regulaci kondominia, která se může lišit, je obecně povolena. Rostlina nebo malá váza zlepšuje kvalitu vzduchu a velmi dobře provoní a zároveň zkrášlí prostředí.

Rostlina
Můžete umístit vázu , rostlinu a dokonce i uklizenou a čistou skříň pro rostliny, kde je světlo. Je zřejmé, že také z estetických a funkčních důvodů je třeba o tyto rostliny vždy pečovat a nikdy je nenechávat shnít nebo uschnout.

Situace se může změnit, když se objeví objemné rostliny nebo se umístí tam, kde by nemohly bránit průchodu ke schodům nebo dveřím. Ustanovení § 1102 občanského zákoníku umožňuje, aby přistávací plocha byla užívána pro běžné užívání, ale vždy bez rušení nebo překážení ostatním lidem. Je tedy pravidlem, že musíte rostliny vhodně umístit , blízko vašeho domova a nikdy nezpůsobit poškození nebo rušení různého druhu.