V kolik hodin se sbírají cuketové květy? Všichni dělají stejnou chybu a není to v pořádku. Toto je správný čas.

Květiny cukety milují všichni, bohaté na vlastnosti a výhody, dokonale se hodí ke všem pokrmům italské kuchyně. Nejen tradiční recepty, ale také určitá konkrétní reinterpretace, která z této zeleniny dělá hlavního hrdinu. Ti, kteří mají to štěstí, že mají zeleninovou zahrádku nebo malou zahrádku, by měli znát všechna tajemství pěstování, ale také sklizně těchto květin. Je proto důležité zachovat jejich kvalitu tím, že je budete sbírat až v této době.

Dýňová květina: dobrá a milovaná všemi

Je nemožné nemilovat květy cukety , lahodnou rostlinu, která je často definována jako květina, kterou lze lépe přijímat, když je v těstíčku nebo plněná. Není třeba se ohánět, každý rád experimentuje s novými recepty s touto konkrétní ingrediencí.

Ale není to dobré jen k jídlu, ve skutečnosti má květina mimořádné barvy , které přinášejí radost do zahrady a zeleninové zahrady. Jeho žlutá a oranžová barví přírodu kolem něj a vždy vyzařuje pocit klidu.

Jak již bylo zmíněno, jedná se také o jídlo , které je dobré jíst a bohaté na vlastnosti. Málokdo ví, že má vysokou koncentraci hořčíku, fosforu a vápníku a také draslíku.

květy cukety

Mnozí si kladou otázku, zda se sklizeň může konat v kteroukoli denní dobu. Ve skutečnosti existují pravidla, která musí být respektována, aby bylo možné využít všech jejích výhod. Za prvé, sklizeň se má provádět v létě a na jaře, ale ne vždy.

Kdy se sklízejí květy cukety?

V poslední době lze květy cukety nalézt také ve sklenících, takže je lze sklízet v každém ročním období a stávají se nezbytnou ingrediencí. Po sebrání je dobré ihned pokračovat, aby nedošlo k poškození. A nejen to, lze je také zabalit do klasického kuchyňského papíru a uložit krátkodobě do lednice.

sklizeň květů cukety

Odběr evidentně nelze provádět přes den a je lepší ho nedělat ráno. Odborníci udávají odpoledne nebo večer pro sklizeň a existuje přesný důvod. Květiny jsou ráno k dispozici včelám k opylení. Jejich práce je zásadní a je důležité je nechat dělat pro přirozenou reprodukci. Stručně řečeno, květiny lze najít v kteroukoli roční dobu, ale pokud máte malou zeleninovou zahrádku, nemusíte je sbírat ráno. Necháme včely dělat svou práci a pak odpoledne, ještě lépe večer, přistoupíme ke sklizni této vynikající suroviny.

Jsou to zkrátka malá pravidla , která je třeba respektovat pro dobro životního prostředí, přírody a jejího zcela přirozeného reprodukčního cyklu.