Použijte tuto metodu pro snadnou a superrychlou opravu dálkového ovládání, už se nikdy nerozbije. Zde je to, co musíte udělat.

Dálkové ovladače jsou důležitou součástí našeho každodenního života , protože nám umožňují ovládat většinu našich elektronických zařízení . Jako každé jiné zařízení se však dálkové ovladače mohou rozbít nebo přestat správně fungovat z různých důvodů, jako je plíseň nebo špína uvnitř. Existuje však trik , který vám umožní tento problém překonat . Podívejme se, jak opravit dálkový ovladač touto metodou , aby se již nerozbil.

Proč se dálkové ovládání rozbije – plíseň a špína

Jedním z hlavních důvodů, proč může dálkový ovladač přestat správně fungovat, je plíseň nebo špína uvnitř.

K tomu může dojít v důsledku vniknutí vlhkosti nebo kapaliny do dálkového ovladače , jako jsou náhodně rozlité nápoje . Vlhkost může způsobit růst plísní uvnitř dálkového ovladače, což může ovlivnit funkci vnitřních částí .

Dálková ovládání

Nečistoty uvnitř dálkových ovladačů se mohou časem nahromadit v důsledku pravidelného používání a nedostatečného čištění . Bakterie a nečistoty se mohou nahromadit na povrchu tlačítek dálkového ovládání a dostat se dovnitř a způsobit poruchu přístroje . Ale je tu dobrá zpráva : rozbité dálkové ovládání lze opravit jednoduchým trikem .

Způsob, jak opravit rozbité dálkové ovládání

Prvním krokem při odstraňování poškozeného dálkového ovladače je vyjmutí baterií . Tím se sníží riziko elektrického zkratu během procesu opravy. Poté pomocí tuhého povrchu , jako je karta , odstraníme přední část konstrukce. To vám umožní přístup k vnitřním částem . Jakmile otevřeme dálkový ovladač , najdeme dlouhý vnitřní jazýček , který musíme opatrně zvednout . To umožní přístup do vnitřku zařízení, které mohly být zasaženy plísní nebo nečistotami .

Nyní, když jsme zvedli vnitřní desku , musíme ji důkladně vyčistit . Proto po ní přejíždějme disk namočený v alkoholu. To pomůže odstranit veškeré plísně a nečistoty , které se mohly na kartě usadit a ovlivňují její funkčnost . Totéž děláme s vnitřkem dálkového ovladače .

Čisticí ubrousky

Po vyčištění vnitřní karty a vnitřku našeho zařízení vložíme kartu zpět na své místo a zavřeme dálkový ovladač. Ujistěte se, že jsou všechny části na svém místě a že je dálkový ovladač správně uzavřen . Nakonec vložíme baterie zpět do dálkového ovladače a zapneme jej , abychom zkontrolovali, že funguje správně . Pokud to funguje, oprava byla úspěšná. 

Prevence je lepší než léčba: jak zabránit zlomení

Obecně platí, že prevence je nejlepší strategií , jak zabránit tomu  , aby se dálkové ovladače rozbily nebo přestaly fungovat kvůli plísni nebo nečistotám uvnitř. Pravidelné čištění dálkových ovladačů měkkým hadříkem namočeným v alkoholu může pomoci zabránit usazování plísní a nečistot uvnitř.

Dálkové ovládání

Také je důležité udržovat dálkové ovladače mimo dosah vody a jiných zdrojů vlhkosti , jako je sprcha nebo vana . Pokud dojde k náhodnému rozlití nápojů na zařízení, baterie by měly být okamžitě vyjmuty a důkladně vyčištěny .

Závěrem lze říci, že oprava tohoto poškozeného zařízení kvůli plísni nebo nečistotám uvnitř je možná pomocí následujících kroků . Prevence je však vždy nejlepší strategií , jak se vyhnout tvorbě plísní a usazování nečistot uvnitř dálkových ovladačů. Nezapomeňte své dálkové ovladače pravidelně čistit a uchovávejte je mimo dosah vody a jiných zdrojů vlhkosti , abyste předešli budoucím poruchám .