Stačí jedna lžíce v Aloe Vera a každý bude chtít znát název ingredience a toto přírodní tajemství.

Aloe vera je rostlina bohatá na výhody a vlastnosti, přítomná v každé domácnosti a to nejen z čistě estetického hlediska. Ve skutečnosti se jedná o rostlinu známou a milovanou již starověkými populacemi pro svůj gel a listy. Zkrátka skutečná nádoba plná skvělých vlastností užitečných v pohodě i v péči. Ale kdo se o ni stará? Rostlina tohoto typu vyžaduje malou pozornost, ale s jednou konkrétní přísadou může být ještě zdravější a krásnější.

Ingredience pro Aloe Vera: stačí jedna čajová lžička

Aloe Vera nevyžaduje velkou péči, často si ji vybírají všichni lidé, kteří nemají zelený palec. Zejména jedna složka by mohla být pro vás ta pravá, jako výživa a také přírodní hnojivo.

Vaječné skořápky jsou často zmiňovány pro péči o rostliny a je to skvělý způsob, jak recyklovat bez vyhazování nebo znečišťování životního prostředí. Jejich složení je tvořeno z 90 % vápníkem, základním minerálem pro stavbu a ochranu buněčných stěn všech rostlin, zejména Aloe.

Skořápky, které by se jinak vyhodily, jsou vlastně přírodní hnojiva, která je třeba brát v úvahu. Bojují s plísněmi, působí proti hnilobě a hluboce vyživují, zejména při zřetelném nedostatku vápníku. Nejen, že pomáhají eliminovat kyselost půdy a uvolňují zvláštní aroma, takže hmyz nebo slimáci nemohou rostlinu napadnout.

aloe vera

Pro jejich nejlepší využití by měly být vaječné skořápky použity ve formě prášku. Ve skutečnosti bude stačit tyto skořápky umýt a vysušit a poté je vložit do mixéru. Jakmile je prášek získán, může být umístěn kolem rostliny a poté dobře zalit.

Jak používat vaječné skořápky pro rostliny

Vaječné skořápky se však dají využít i jinak. Čaj lze připravit s vaječnou skořápkou převařením 3 litrů vody a přidáním 20 vaječných skořápek. Nechte stát přes noc a poté přefiltrujte. Čaj tohoto typu je schopen dát rostlině vše, co chce a postrádá.

Nebo je lze také kompostovat s kávovou sedlinou. Tato směs je přírodní hnojivo bohaté na základní živiny.

vaječné skořápky

Ve většině případů to není jen Aloe Vera , kdo těží z této základní přírodní živiny. Ve většině případů lze toto hnojivo použít společně s dalším odpadem, jako je kávová sedlina nebo slupky cibule nebo banánu.

Je proto důležité nevyhazovat tyto přírodní ingredience, najít jejich základní hnojiva a živiny, aby bylo Aloe ještě krásnější a zdravější.