Dejte do trouby lžíci cukru – poté se stane něco nepředvídatelného
Zkuste to taky: dejte si do trouby lžíci cukru a uvidíte, co se stane, bez toho se neobejdete! Podívejme se, co to je.
Vaření je jednou z nejrozšířenějších vášní vůbec, jsou tací, kteří rádi vaří a rozmazlují svou rodinu. Zavázali jsme se vytvářet vždy jiná a propracovaná jídla, ne vždy se nám podaří dosáhnout požadovaného efektu. Děje se tak jednak proto, že přeci jen nejsme neomylní kuchaři, jednak proto, že často nespolupracují právě naše nástroje.
Mnozí říkají, že vaření je jako matematika , vše se musí skládat do správných a přesných dávek. Kromě dávek je rozhodující i teplota. Teplota, která je nastavena pro pečení jakéhokoli pokrmu v troubě, je nezbytná pro jeho správný úspěch. Se správnými dávkami a správným vařením vzniká dokonalý pokrm. Ale kolikrát se stane , že se všechno zkazí kvůli špatnému vaření? S touto metodou se to již nestane. Pojďme to společně prozkoumat.
Domácí spotřebiče: naši nepřátelé-přátelé
Nacházíme se ve dvacátém prvním století: můžeme s jistotou říci, že technologie dosáhla velmi vysoké úrovně. V domácím prostředí náš život nevyhnutelně ovlivňují nové technologie našich spotřebičů. Problém je, že většina těch ultramoderních má pro mnohé nedostupnou cenu. V italských domácnostech se stále používají staré dobré trouby , ty, které prostě dělají svou práci bez přílišných funkcí navíc.

Tyto staré trouby by byly také dokonalé, nebýt plynutí času: ubíhající roky nešetří nic a nikoho, dokonce ani správné fungování našich domácích spotřebičů. Nejčastější problém se týká teploty trouby : v určitém bodě již neodpovídá teplotě vyznačené na knoflíku. Zde je návod, jak to opravit pomocí lžíce cukru !
Lžíce cukru v troubě: důvod, který nečekáte
Po mnoha letech si uvědomujeme, že dort, který jsme připravovali tisíckrát, se již nepeče stejným způsobem a především se již nepeče se stejným načasováním. To znamená jediné: teplota trouby již není 100% přesná a kontrolovatelná. Důsledkem je, že s pokrmem v troubě musíme neustále držet krok, abychom mohli vyhodnotit stav vaření. Ale stane se to, že otevřením a zavřením dvířek trouby klesne vnitřní teplota.
Snižte teplotu a naše jídlo se bude vařit mnohem déle a bude se také nerovnoměrně připravovat. Poněkud frustrující problém, zvláště pro ty, kterým tolik záleží na dokonalém výsledku jejich pokrmů, pro ty, kteří mají vášeň pro vaření a dobře připravená jídla. Není to těžké na pochopení, kobliha k snídani, která je zvenčí totálně spálená a uvnitř syrová, vám může zkazit den.

Zde je tedy nejužitečnější a nejintuitivnější metoda, jak pochopit, jakou teplotu naše trouba skutečně má. Stačí vám k tomu jen lžíce cukru. Tuto lžíci cukru musíte nasypat na vnitřní pánev trouby a počkat. Když cukr začne hodně tmavnout , zkaramelizuje.
To byste měli vědět, když trouba dosáhne teploty 160 stupňů. Nakonec můžeme říci, že pokud již nemůžete řídit troubu a její teploty, pomocí lžíce cukru pochopíte, kdy trouba dosáhne a překročí 160 stupňů. To je teplota, kterou většina pokrmů vyžaduje pro vaření. Dokud si cukr zachová nahnědlou barvu, znamená to, že teplota v troubě je konstantní na 160, pokud příliš ztmavne, znamená to, že přesáhla 160 stupňů.