Možná to nevíte, ale dát si do záchodu pivovarské kvasnice vám může pomoci vyřešit běžný problém. Zde je to, co se stane, když to budete dělat každý večer: všechny podrobnosti níže.

Koupelna je jedním z míst v domě, kde se pachy nejvíce koncentrují . Někdy stříkání vonných sprejů prostě nestačí. Ve skutečnosti mají pouze dočasný nebo netrvalý účinek, po několika hodinách se zápach vrací do útoku. A pokud koupelna nemá okno, situace se zhoršuje a nelepší.

Hledáme proto různá řešení, jak vyřešit tento problém, který je pro mnohé společný. Nemluvíme o pachech, které jsou dány potřebami, ale z vápencových usazenin, které ucpávají potrubí, vytvářejí bloky, které uvolňují opravdu nepříjemné pachy. Ale co pak dělat?

Toaleta se špatným zápachem

Řešení existují a ve skutečnosti jsme zde právě z tohoto důvodu. Níže se podíváme, k čemu je dát do záchodu kostku pivovarských kvasnic a pochopíte, proč to musíte začít dělat i vy . V dalším odstavci se dozvíte všechny podrobnosti, které chcete vědět, pokud i vy máte koupelnu plnou nepříjemných pachů.

Pivovarské kvasnice na záchodě – na to jsou

Jak jsme řekli, uvidíme řešení pro zápach v koupelně. Ty obvykle závisí na usazování vodního kamene nebo ucpaném potrubí . Obvykle lze tento typ problému vyřešit pokusem o uvolnění potrubí, ale pokud tomu tak není, je lepší zavolat instalatéra, který vám ukáže, co máte dělat.

Pokud je problém méně závažný, můžete zkusit velmi jednoduchou metodu. Budete potřebovat produkt, který máte doma, konkrétně v kuchyni a v lednici. Řeč je o pivovarských kvasnicích , které se v kuchyni používají k různým úpravám kynutých výrobků jako jsou pizzy, focaccie, chléb a další.

pivovarské kvasnice na záchodě

Je to přírodní prostředek používaný k čištění toalety . Jde o přirozenou metodu bez konzervantů či jiných prvků, které jsou žíravé. Stačí rozpustit kostku pivovarských kvasnic ve sklenici vroucí vody . Poté dobře promíchejte, dokud se úplně nerozpustí.

Nyní nalijte tuto tekutinu do toalety a nechte ji tam přes noc. Pokud to uděláte přes den, počítejte s tím, že musí zůstat na záchodě bez spláchnutí asi 8 hodin. Jakmile uplyne čas, můžete spláchnout záchod. Toaleta bude čistší a nebudete již cítit nepříjemný zápach.

pivovarské kvasnice na záchodě

Pokud nemáte pivovarské kvasnice v kostkách, v pohodě poslouží i práškové pivovarské kvasnice, které se běžně prodávají v sáčcích nebo sklenicích v supermarketu. Bude mít stejný účinek jako čerstvé pivovarské kvasnice a budete muset postupovat stejně, když přidáte další lžičku cukru, když je dáte do vroucí vody.

S produktem, který máte doma, vyřešíte častý problém a můžete jej opakovat pokaždé, když ucítíte, že se zápach vrací . Neustálé čištění trubek by totiž mohlo pomoci vyhnout se nepříjemným pachům a mít vždy čistou a voňavou koupelnu. Vyzkoušejte tuto metodu sami!