Tímto způsobem vaše orchideje kvetou rychleji. Nemusíte kupovat žádné drahé produkty, protože budete používat přírodní složku. Zde je to, co musíte udělat.

Orchidej je velmi jednoduchá rostlina na péči a nevyžaduje velkou pozornost. Je to ideální rostlina do interiéru a především jako dárek pro ty, kteří nejsou obeznámeni s rostlinami. Ve skutečnosti stačí jen velmi málo k tomu, aby byl zdravý a existuje několik malých základních bodů, které by se neměly podceňovat.

Důležitá je poloha, do které rostlinu umístíte . Ve skutečnosti nesmí být na slunci, ale musí přijímat paprsky nepřímo. Pak se musí držet dál od zdrojů tepla nebo proudů studeného vzduchu. Důležitá je také závlaha, která nesmí být příliš plná vody, pouze vlhká.

aby orchidej kvetla

Nejdůležitější ze všeho je pak hnojivo . Mnozí ho pro své rostliny nepoužívají, ale ve skutečnosti je nezbytný, protože jim pomáhá růst zdravěji a silněji a především rychleji rozkvétat. Díky přidaným živinám bude orchidej ve skutečnosti mnoho květů. Nebudete muset kupovat nic drahého, všechny detaily pro přírodní hnojivo jsou níže.

Udělejte to, aby orchideje kvetly – je to přírodní hnojivo

Jak jsme říkali, použití hnojiva pro orchideje, ale obecně pro rostliny, je zásadní . To jim ve skutečnosti umožňuje správný růst a také chrání před bakteriemi a parazity. Není třeba kupovat drahá hnojiva, protože přírodní jsou perfektní a prakticky bez nákladů.

Je jich několik a některé prostě máte doma v lednici. Například vaječné skořápky nebo mléko. Ale místo toho vidíme hnojivo vytvořené z ovoce, pojďme mluvit o banánu . Zejména toto hnojivo je vytvořeno se slupkou, která obsahuje pro rostliny velmi výživné látky.

slupka od banánu

Banánová slupka obsahuje mnoho vitamínů, jako je vitamín B6 a vitamín C. Obsahuje také různé minerální soli, jako je draslík, který napomáhá růstu a hořčík. Jedná se tedy o živiny, které jsou skvělé pro rostliny i pro orchideje. Banánové slupky tedy nevyhazujte, ale znovu použijte.

Ingredience, které potřebujete

Aby orchideje rozkvetly, budou stačit asi 3 banány (nejlépe bio) a asi 1 l vody . Začněte nakrájením banánových slupek na kousky a poté je vložte do mixéru. Zpracujte několik minut, abyste získali pyré, a poté přidejte také vodu. Dobře to promíchejte a nyní vezměte čistou prázdnou láhev.

banány

Vše nalijte do láhve a nezavírejte ji. Nyní nechte směs alespoň 2 dny kvasit a poté můžete použít . Jakmile je hotová, pokračujte nejprve filtrací vody a poté můžete toto přírodní hnojivo, které jste získali, použít k zalévání vaší orchideje.

Nezapomeňte nalít hnojivo na vlhkou a ne suchou půdu, jinak byste mohli rostlinu spálit. Toto ošetření banánovou slupkou se doporučuje provádět v létě zhruba každé dva týdny a v zimních měsících pouze jednou měsíčně . Musíte to prostě zkusit taky a uvidíte, že vaše orchidej kvete rychleji.