S příchodem nového digitálního pozemního vysílání budou muset mnozí změnit televizi: mnoho televizí již nebude přijímat signál.

Sledování televize je jednou z hlavních činností italských rodin, které se rády scházejí před malou obrazovkou, aby sledovaly nejoblíbenější programy, talk show, nějaké dobré filmy, novou epizodu jejich oblíbeného televizního seriálu nebo třeba fotbalový zápas. vlastní oblíbený tým.

Postupem času se používání televizního obsahu hodně změnilo.

Kdysi stačilo zapnout televizor a na dálkovém ovladači zvolit preferovaný kanál: dnes je možné využívat mnohem více možností , které poskytují především známé streamovací platformy.

Digitální pozemní, kdo bude muset změnit televizi: všechna vysvětlení

V těchto dnech si mnozí kladou otázku, kdy definitivně dojde k přechodu na nový digitální terestriální systém .

Jak si jistě pamatují ti, kteří mají doma alespoň jednu televizi, soud začal 8. března 2022 a měl být teoreticky ukončen v lednu tohoto roku.

V tomto dlouhém období probíhá přechod na standard DVB-T2 s kódováním HEVC Main-10 , přičemž pásmo 700 již ustoupilo síti 5G.

DTT

Jak už to ale u velkých změn bývá, i tato důležitá změna s sebou přináší určité kontroverze.

Zejména místní televizní a rozhlasové stanice si stěžují na řadu obtíží , pokud jde o možnost vysílat kvalitní službu, vzhledem k novým frekvencím.

Ale to není vše, vzhledem k tomu, že v tuto chvíli stále neexistuje přesné datum, které by definovalo dokončení odstávky: právě tato nejistota jen podněcuje kritiku a napětí.

Co by ale měly dělat italské rodiny, které chtějí i nadále sledovat své oblíbené programy? Je jediná možnost, jak vyměnit TV za modernější?

Začněme tím, že téměř všechny televizory zakoupené v posledních letech mají přijímač vhodný pro nový signál uvnitř , takže není třeba se obávat.

Několik nedávno zakoupených televizorů však tímto kódováním vybaveno není, a proto musí ustoupit novým televizorům, které bez problémů přijímají DVB-T2 / HEVC.

Chcete-li pokračovat ve sledování kanálů, existuje další řešení

Ale je to jediný způsob, nebo můžete zkusit alternativní řešení?

Kdo nechce utratit určitou částku za nákup nového televizoru, může se také rozhodnout pro jedno z těch zařízení, která jsou na trhu snadno k sehnání a umožňují i ​​starým televizorům přijímat kanály přepínané na nový signál.

Nové digitální pozemní vysílání

Odborníci radí nespoléhat se na toto „vyrovnávací“ řešení, protože v budoucnu by mohla být zavedena nová kódování , která by tato zařízení učinila nepoužitelnými.

Tato ‘paliativa’ mohou být v pořádku po krátkou dobu, tj. dokud nebude úplné vypnutí.

Po dokončení přechodu na nový signál je vhodné pořídit si nový televizor vybavený vším potřebným pro co nejlepší příjem DVB-T2/HEVC.