Důležitá aktualizace pro Digital Terrestrial dorazila 7. dubna: zde je nové číslování kanálů.

V těchto prvních měsících roku 2023 se italská populace seznamuje s novým digitálním terestriálním vysíláním . K definitivnímu přechodu na vysoký standard kvality totiž došlo 1. ledna: pro sledování televizních kanálů totiž potřebujete televizi s technologií DVB-T2 nebo případně dekodér DVB-T2. Od 1. ledna je tedy možné sledovat kanály pouze ve vysokém rozlišení, zatímco ty v nízké kvalitě již nelze na obrazovce sledovat. 7. dubna dorazila nová aktualizace , která se týká digitální pozemní televize: o co jde?

Digitální pozemní: nové číslování kanálů je oficiální

S aktualizací před týdnem došlo ke změně číslování digitálních pozemních kanálů. Stránka Digitální fórum podnikla kroky k obnovení nového seznamu kanálů , aby jej mohli všichni uživatelé sledovat a snadno najít kanály, o které je největší zájem. V případě problémů se samozřejmě doporučuje znovu vyhledat kanály: operaci, kterou ti, kteří již mohou využít automatické ladění, nesmí provádět. Jaké jsou tedy tyto změny?

DTT

U nejsledovanějších kanálů, tedy těch nalezených v prvních číslech, se žádné změny nepředpokládají. Proto Rai 1 HD, Rai 2 HD a Rai 3 TGR Regione zůstávají na číslech 1, 2 a 3 digitální pozemní televize . Totéž platí pro kanály Mediaset, tj. Rete 4, Canale 5 a Italia 1, které jsou vedeny na číslech 4, 5 a 6. Dokonce i La7 zůstává pevně na čísle 7, stejně jako TV8, která je vždy vysílána na čísle 8. NINE nemění pozici a zůstává na čísle 9.

Od čísla 10 do čísla 19 prostor pro kanály lokálních vysílatelů, přičemž na čísle 20 bude možné naladit 20Mediaset HD. Při procházení seznamu se Rai 4 objeví na čísle 21 , Iris HD na čísle 22, zatímco Rai 5 a Rai Movie jsou na 23. a 24. místě. Ihned poté najdeme Rai Premium (na čísle 25), Cielo (na čísle 26) a 27TwentySeven se zjevně nachází na čísle 27. Pokud jde o TV2000 a La7d, kanály, kde je lze vidět, jsou 28 a 29.

Nové číslování: všechny kanály

Když se pak dostaneme k některým dalším kanálům, které jsou u diváků velmi oblíbené, stojí za to zdůraznit, že Cine 34 zůstává na čísle 34 a že Boing je viditelný na kanálu 40. Na kanálu 50 najdeme Sky TG24, zatímco na 54 je Rai Storia a na 58 Rai Sport HD. Pro fanoušky tenisu je kanál Supertenis ke shlédnutí na kanálu 64.

Digitální pozemní číslování

S digitálním pozemním vysíláním je tedy možné vidět všechny tyto kanály v kteroukoli denní nebo noční dobu, i když mnozí mají stále problémy se slabým nebo v některých případech dokonce chybějícím signálem. Chcete-li se pokusit tuto situaci vyřešit, můžete se spolehnout na zesílenou pokojovou anténu schopnou zlepšit příjem signálu a zesílit jej; alternativně jsou na trhu dostupné také pozemní přijímače Nokia, tedy dekodéry navržené a vyrobené speciálně tak, aby uživatelům zajistily vynikající příjem digitálního pozemního signálu.