Kvalitní dřevěný nábytek? Japonská technika se používá k odstranění prachu a plísní navždy. Dělá se to takto.2

Každý, kdo se rozhodne mít doma dřevěný nábytek, se o něj bude muset také starat. Tyto esence jsou jemné a vyžadují velkou pozornost. Ve skutečnosti může být vlhkost a plíseň spolu s dřevomorkou nepřáteli číslo jedna. Díky staré japonské metodě lze u tohoto typu nábytku zachovat všechny esence s odhadem dlouhé životnosti. Jak to platí? Pojďme si to ujasnit .

Shou Sugi Ban Japonská technika pro dřevěný nábytek

Jsou lidé, kteří preferují moderní styl nábytku s výběrem ekologických a lehkých materiálů, jiní chtějí hodnotu dřevěného nábytku. Každá esence žije a dýchá, dává jemné nuance a výkon, který trvá v průběhu času. Elegantní kus nábytku, který kontrastuje s jinými styly a zdůrazňuje vzácnou krásu.

O všechno toto kouzlo ale bude třeba pečovat a zachovat ho , protože dřevo je materiál, který se obtížně čistí a boj s plísní by mohl být problém. Na trhu je mnoho produktů formulovaných k leštění povrchů, ale se starodávnou technikou z Japonska budou plísně a prach jen vzpomínkou.

Japonská metoda
Japonsko je zemí , kde se stále ctí dávné tradice. Jsou skutečnými mistry v čištění a péči o předměty, proto je dobré spolehnout se na jejich techniku, která dřevo ochrání před plísněmi, hmyzem a opotřebením.

Technika Shou Sugi Ban je velmi stará a sestává z určitého procesu. Ve skutečnosti se dřevo musí spálit, zchladit sladkou vodou a poté nanést přírodní olej, který funguje jako ochranný štít. Spalování je nezbytné k odstranění vlhkosti a plísní a také k uzavření přístupových pórů pro bakterie. Nejen to, tato technika činí esenci odolnou vůči všem druhům tepla a také vodě.

Záchrana nábytku technikou, která pochází z Japonska

Naučit se techniku ​​tohoto typu není snadné , ale výhod po aplikaci bude mnoho i z hlediska úspory. Hovoří se o výhodě proti vysokým teplotám, vlhkosti a také o způsobu, jak čelit napadení houbami a dřevomorkou.

dřevěný nábytek

První věc, kterou musíte udělat, je přesunout se do oblasti v naprostém bezpečí, vzít plynový hořák a pak spalovat povrch, dokud dřevo úplně nezčerná. Poté je dovnitř vhozena voda, která zcela blokuje proces spalování a odstraňuje zbytky pomocí hadříku.

Posledním krokem je nanesení lněného oleje jeho důkladným vmasírováním do suchého dřeva. Pokud tuto operaci nelze provést, je lepší kontaktovat odborníka v oboru. První krok není náročný na realizaci, tedy v případě, že se najdou odborníci, kteří dokážou tuto metodu uvést do praxe.