Zajímá vás, která ze vzduchové fritézy a trouby má doma největší spotřebu? Zde je odpověď, kterou neočekáváte. Ne každý si to uvědomuje.

Příprava chutných receptů je u nás tradicí. Ve skutečnosti existuje mnoho lidí, kteří zkouší své umění vařit a každý den nabízejí u stolu typická jídla italské kuchyně, ale nejen to. K realizaci vlastních receptů však potřebujete také správné nástroje .

Ve skutečnosti má každá sebevědomá kuchyně kvalitní tradiční troubu . V něm lze připravovat různé pokrmy s využitím všech specifických funkcí tohoto spotřebiče. Každé jídlo se tedy bude vařit podle potřebné doby, přičemž se také zvolí nejvhodnější teplota.

V troubě lze ohřívat nebo vařit nejen pevné pokrmy, ale i tekutiny. Vždy to byl „klíčový“ spotřebič v kuchyni.

V posledních desetiletích pak přibyly další různé druhy vaření, využívající specifické spotřebiče – různých struktur, tvarů a velikostí. Máme na mysli například mikrovlnnou troubu nebo fritézu .

V tomto článku vám chceme dát vědět, který spotřebič má v kuchyni největší spotřebu. Spotřebovává trouba nebo fritéza více ? Zde je odpověď, kterou neočekáváte.

Trouba nebo vzduchová fritéza? Zde je to, které zařízení vám ušetří peníze

Fritéza je malý spotřebič , který lze použít v kuchyni pomocí zásuvky. Má podstatně menší rozměry než tradiční trouba a lze ji použít, kdekoli chcete. Naší radou však je najít pro fritézu v kuchyni jedinečné místo, abyste ji mohli používat praktičtěji a aniž byste ji museli pokaždé stěhovat.

Vysoušeč rukou

Ačkoli název může klamat, vzduchová fritéza potraviny nesmaží, ale slouží pouze k jejich vaření. Ve srovnání s troubou bude vaření zdravější. Nebude nutné používat olej , protože vaření bude probíhat díky cirkulaci horkého vzduchu velmi vysokou rychlostí. Vnitřní ventilátor bude šířit teplo všude a zvládne uvařit a opéct jídlo.

Výsledek vaření bude velmi podobný výsledku dosaženému v tradiční troubě . Rozdíl je v tom, že jídlo vařené ve fritéze bude mít méně kalorií. Stejně jako u trouby bude i ve fritéze možné připravovat rozmrazené potraviny.

U každého pokrmu pak bude nutné uvést správnou teplotu a dobu vaření, stejně jako u trouby.

Zajímá vás, zda má vzduchová fritéza větší spotřebu než trouba nebo naopak ? Zde uvádíme přesné údaje s odkazem na různé specifické aspekty. Pojďme analyzovat všechny podrobnosti o tom.

Který z těchto dvou spotřebičů má největší spotřebu?

Fritéza má průměrnou spotřebu mezi 1,2 kWh a 1,6 kWh . Trouba naopak spotřebuje o něco méně, s průměrnými hodnotami mezi kWh a 1,5 kWh . Ale jaký další faktor je třeba vzít v úvahu? Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste si udělali ucelenější obrázek o situaci.

Trouba

Na první pohled by se tedy zdálo, že fritéza spotřebuje více než klasická trouba. V celkových údajích je však třeba zohlednit i skutečné doby vaření různých pokrmů. V průměru bude vaření jídla v troubě ve skutečnosti trvat nejméně dvakrát déle než ve fritéze.

S ohledem na to tedy můžeme říci, že vzduchová fritéza – přestože spotřebuje za stejnou dobu více než trouba – je v naprosté většině připravovaných pokrmů pohodlnější . Například vaření brambor v troubě mezi předehřátím trouby a skutečným vařením bude trvat asi 50–55 minut.

U fritézy se naopak časy zkrátí o více než polovinu a bude to trvat asi 18-20 minut. I když je okamžitá spotřeba vyšší, s fritézou bude možné ušetřit asi 50 % elektrické energie oproti klasické troubě.

A věděli jste o těchto údajích? Vlastníte oba spotřebiče? Pokud nepotřebujete zapínat troubu, výběr vzduchové fritézy vám ušetří spoustu peněz na účtech !