V některých specifických případech je grilování na zahradě přísně zakázáno zákonem. Pojďme zjistit, kdy vám hrozí mastná pokuta. Zde je vše, co potřebujete vědět.

S příchodem léta se již mnozí těší na grilované maso nebo ryby, které si udělají doma ve společnosti rodiny nebo přátel. Zvyk grilování se mezi Italy doslova šíří.

Na jaře a v létě mnozí rádi opékají a grilují některá jídla pod širým nebem , na balkóně nebo na zahradě. Způsob, jak se setkat a strávit čas společně s těmi nejdražšími lidmi ve vašem životě a vychutnat si vynikající čerstvě uvařené jídlo.

V drtivé většině případů nikdy neexistuje zákaz zapalování uhlíků u vás doma. Při obědě i večeři si tedy každý může libovolně grilovat maso nebo jakékoli jiné jídlo, které lze na grilu vařit.

Existují však některé specifické případy, kdy i pouhé zapálení grilu může způsobit správní pokuty až do výše 200 eur. Zajímá vás, kde a kdy by vám tento krok mohl způsobit konkrétní nepříjemnosti z ekonomického hlediska? Zde je vše, co potřebujete vědět o tomto nepříliš známém tématu.

Zapálíte v této situaci gril? Hrozí vám pokuta až 200 eur

Příprava grilovaného masa nebo ryby je jednou z radostí života. Strávit čas v harmonii s blízkými u stolu, vše doprovázet dobrým jídlem a zdravým smíchem, to jistě mnoho lidí ocení. Obzvláště v horkých letních dnech nás ve skutečnosti takto strávený večer může odpojit od problémů a myšlenek každodenního života.

Grilování

Každý si může koupit gril . Ve skutečnosti na levnější modely stačí jen pár desítek eur. Pro ty, co mají zdivo a větší rozměry, budou naopak počáteční náklady jistě větší. Bude na každém, aby si vybral gril, který nejlépe odpovídá jeho potřebám a chuti.

Bez ohledu na tyto technické a estetické aspekty chceme v tomto článku osvětlit téma, které se může zdát zvláštní, ale ve skutečnosti vůbec není.

V některých případech je totiž zapalování vlastního grilu přísně zakázáno zákonem . Zejména v některých oblastech naší země existují konkrétní a specifická období roku, kdy by provedení tohoto běžného společného jednání mohlo dotyčnou osobu přijít velmi draho. Na co se odvoláváme?

Zde je konkrétní případ, kdy vám hrozí pokuta až 200 eur , pokud si zapálíte gril ve svém soukromém prostoru.

Pokuty až 200 eur, pokud máte gril na zahradě

Pokud jde o možnost grilovat nebo ne, neexistuje žádný zvláštní vnitrostátní zákon, který by tento aspekt mohl upravovat. Některé obecní nebo krajské vyhlášky však mohou toto vaření pod širým nebem v některých specifických případech zakázat. Důvod je v podstatě spojen s environmentálními aspekty . Některé místní vyhlášky proti smogu a znečištění ve skutečnosti mohou grilování v určité dny nebo týdny zakázat.

Zákaz grilování

Nemluvíme však naštěstí o aspektu, který je příliš častý. V minulosti se však u nás vyskytly sporadické případy , kdy některé obecní vyhlášky jejich občanům možnost grilování výslovně zakázaly.

Když úrovně jemných částic překročí určité výstražné prahy , mohou někteří starostové zakázat možnost grilování vašich potravin pod širým nebem. Ve skutečnosti i grilování přispívá ke zvýšení počtu emisí CO2.

Podobný zákaz byl uvalen loni v Bologni. Aby se kvalita ovzduší mohla brzy vrátit na přijatelné hodnoty, zakázala obecní vyhláška občanům také možnost soukromého grilování.

Boloňský občan nedodržel pro ten den obecní vyhlášku a zapálil si na své zahradě gril. Muži byla uložena správní pokuta ve výši 200 eur . Sankce však mohou být v některých konkrétních případech ještě vyšší.

Ve skutečnosti grilování venku znečišťuje. Nedávná anglická studie podtrhla, jak může běžný gril znečistit stejně jako auto, které ujede přes 100 km.