Jsou chytří a vždy vědí, které místo si vybrat: kde se v domě skrývají hadi? Pozor na tyto rohy.

Hadi v domě mohou vstoupit a schovat se, vždy s ohledem na to, že každá jejich akce je prováděna pro osobní obranu. Může se stát, že had z nějakého důvodu vstoupí do domu, schová se a chvíli počká, aby se co nejdříve dostal z toho, co se může zdát jako past. Když už jsme to řekli, pojďme si ujasnit, kde se mohou v domě schovat, když vstoupí nějakými otevřenými dveřmi nebo škvírou .

Kde se v domě schovávají hadi

Z mnoha fóbií, které lidé mohou mít, jsou hadi na prvním místě. Ještě horší je, když jeden z nich najdete uvnitř vašeho domova, aniž byste věděli, co dělat. Ve většině případů jsou hadi, kteří se nacházejí v Itálii pro dospělé, neškodní.

Jeho provokování nebo riskantní pohyby však ve zvířeti vyvolává pocit strachu a z tohoto důvodu má stále tendenci se bránit. Je pravda, že mohou neúmyslně vstoupit do domu a schovat se, ale co dělat, když jsou přítomni? A jaká jsou jejich oblíbená místa?

Tito plazi mají tendenci nevstupovat do domácích zdí, zvláště pokud se jedná o chaotické a obydlené prostředí. Může se to stát v den ticha a pokud se zvíře cítí nějak bezpečně. Plazi milují tmavá, vlhká a chladná místa, proto preferují sklepy nebo prostory, které jsou vytvořeny mezi stěnami domu.

hadi v domě

K předvídání a kontrastu události tohoto typu bude stačit tato místa utěsnit, aby do nich plazi nemohli vstoupit a poté se dostat do jiných domácích prostředí. Ptáci a myši mohou vstupovat stejným způsobem, aby tlačili hady, aby vstoupili na místa, kde je chytit. Proces, který musí být ponechán přírodě pod širým nebem, aniž by se vytvořilo jakési příznivé prostředí pro všechny tři.

Had v domě: jak jednat?

Pokud je ve vašem domě had , první věc, kterou byste měli udělat, je nepropadat panice. Ihned poté odeberte děti a následně i přítomné domácí mazlíčky, uzavřené v prostředí, kam se plaz nijak nedostane.

Bezpodmínečně nesmíte utíkat, ale pozorovat jeho pohyb z bezpečné vzdálenosti. Ve většině případů není možné rozpoznat jeho typ a zda může být někdy jedovatý. Jak se očekávalo, ve většině případů italští plazi nejsou jedovatí, ale je lepší nehrát na jistotu, protože si nejste jisti, kdo vstoupil do domu.

hadí úkryt

Je důležité nezabíjet tohoto plaza , který je nezbytný pro ekosystém, protože udržuje hlodavce a hmyz pod kontrolou. Dále, pokud vstoupil do domu, je to proto, že byl dezorientovaný a pokud nehrozí žádné nebezpečí, nijak nezaútočí. Ihned poté kontaktujte ochranu zvířat nebo pověřené služby, aby si ho s nezbytnými bezpečnostními opatřeními přišly vyzvednout přímo domů.