Větrání domova na jaře je velmi důležité. Ale jak dlouho to dělat a jakými způsoby? Pojďme si to ujasnit.

teplým obdobím máme tendenci nechávat okna v domě otevřená mnohem déle. Ale větrat dům je povinností každého člověka a dělat to každý den, ve skutečnosti na to nemusíte čekat na jaro. I v tomto příjemném období je však dobré to dělat v určitých časech a časech . Přivedení čerstvého vzduchu znamená likvidaci všech druhů choroboplodných zárodků a bakterií a také boj s vlhkostí a plísněmi.

Větrání domu na jaře: proč je důležité?

Odborníci doporučují vyvětrat dům na jaře hned ráno při ustlaní postele, alespoň na 15 minut. Poté, co byly pokoje celou noc uvnitř, je čas vyvětrat všechny nahromaděné choroboplodné zárodky a bakterie. Zejména ložnice, kde trávíte většinu času v noci. Není divu, že většina lidí ráno kýchá – špatně se jim dýchá – pociťují mírné svědění v krku a pak mohou obviňovat různé druhy alergií.

větrat dům

Bez kyslíku a čerstvého vzduchu v místnosti existuje mnoho problémů, které mohou nastat den za dnem. Nejen, že ucítíte všechny pachy vycházející z kuchyně, ale také dojde k nahromadění vlhkosti s možným růstem plísní.

Pokud je vzduch v místnosti teplý , tělo může trpět . Větrání domu také znamená odstranění choroboplodných zárodků a bakterií produkovaných prachem nebo dokonce našimi čtyřnohými přáteli. Rovněž je nutné eliminovat všechny škodlivé látky, které se v domácnostech přirozeně vyskytují díky použitým barvám nebo přípravkům.

Jak dlouho větrat místnosti na jaře

Jak již bylo zmíněno, 15 minut čerstvého vzduchu v každé místnosti alespoň 3x nebo 4x denně. Všechny místnosti musí být větrány stejně a ve stejnou dobu, i když jsou vnitřní teploty různé. Ještě více v těch prostorách, jako je kuchyně a koupelna, kde se koncentruje určitý stupeň vlhkosti, který není radno podceňovat.

okna se otevírají na jaře

Pro správné osvěžení místností stačí otevřít okno a nechat cirkulovat čerstvý vzduch. Změna je regenerační pro zdraví, náladu a dokonce i hygienu v každé místnosti. To je rozhodně nejlepší způsob, jak proměnit místnost a udělat ji čistou a dezinfikovanou. Prach bude eliminován ze vzduchu, který dýcháte, stejně jako choroboplodné zárodky a porazí je. Okno by nemělo být otevřeno jen do poloviny, ale úplně.

Na jaře mohou být často deštivé dny . To by nemělo zastavit každodenní rutinu výměny vzduchu a nechat místnosti přijímat kyslík, i když je venku špatný den.