Zdá se to jako práce pro profesionály, zvládne to vlastně každý: zde je návod, jak roubovat růži, ale s jinými odrůdami.

naroubování růže každý věří, že na všechno musí být zkušený školkař. Ve skutečnosti je to jednoduchá akce podle několika malých tipů. Roubování růže jistě není jednoduché, ale jakmile pochopíte všechny kroky, které je potřeba udělat, bude nádherné vidět, jak se rodí květy jiných odrůd. Naprosto přírodní výtvor, aniž byste museli kupovat další druhy nebo ztrácet čas.

Roubování růže: jak to udělat s jinými odrůdami

Roubování růže z jiných odrůd není složité, je však nutné dodržet všechny základní operace. Výsledky nejsou okamžité, ale spokojenost je určitě na zvážení. Štěp spojuje dvě rostliny různých odrůd a dává život jedinečné rostlině svého druhu.

V první řadě je důležitý výběr podnože , která je nezbytná pro provedení akce. Zkušení školkaři radí rozhodnout se pro šípkovou růži s multiflorou, zvláště pokud je to vaše poprvé.

Psí růže má robustní kořeny a nevyžaduje mnoho péče, přizpůsobí se jakémukoli typu půdy. Nejen to, ve skutečnosti je to dokonalý držák štěpů. Multiflora má povrchové kořeny, které jsou ideální pro tento typ přidání.

růže a zahradnictví

Pro získání podnože jsou semena obou odrůd zakopána nebo je vyrobena z řízků. Jak na to, nejprve se v zimě odeberou dvě asi dvaceticentimetrové větve , které se pak přes léto zasadí a budou mít vlastní sazeničku.

Zvědavost a rady

Před přistoupením k roubování je nutné získat potřebné nástroje, jako jsou dezinfikované nůžky a ligatury. Nejen to, operace bude muset být provedena pouze při venkovní teplotě 25 stupňů.

Nejprve je řez řezán potřebnými nástroji, přičemž se snaží provést kolmý a ne čistý řez. Před tím je dobré odstranit listy a trny , aby se ještě lépe pracovalo. Nyní připevněte oddělenou část k podnoži. Po získání bude možné přejít k vázání rafií nebo jiným lehkým materiálem, který zakryje dříve vyrobený střih.

Po měsíci budete moci vidět výsledek odstraněním rafie, abyste zkontrolovali stav přihojení.

roubovat růži

Je čas přistoupit k nejdůležitější operaci . V průběhu měsíce února proběhne řez podnože na samotném hrotu roubu. Na jaře uvidíte první výhon a počkejte, až dosáhne patnácti centimetrů. Bude se muset zastřihnout a pak se zlikvidují divoké výhonky kolem konstrukce.

Vždy požádejte o radu profesionálního školkaře, právě proto, že ne všechny růže se do provozu hodí.