Jak eliminovat zápach hnilobných zbytků z lednice a naše lednice opět vonět svěže. Snadno implementovatelné řešení.

Chladnička je jedním ze spotřebičů v každé domácnosti Používá se k tomu, aby potraviny a nápoje, které potřebujeme ke krmení, byly každý den čerstvé. Proto pokaždé, když jdete nakupovat, umístíte různé potraviny do chladničky.

Mraznička navíc uvnitř najde prostor, takže sem lze umístit mražené produkty a ty, které si přejete uchovat delší dobu.

Problém , se kterým se však často musíme potýkat, je v odkazu na ne zrovna příjemné vůně vycházející z lednice při každém otevření. Důvody jsou spojeny s možným úbytkem některých zbytků potravin, které časem napomáhají vzniku těchto nepříjemných pachů.

Jediným způsobem, jak zabránit těmto nepříjemným pachům, je často čistit vnitřek chladničky a provádět specifické průchody mezi různými oddíly a stěnami. Víte, jak to nejlépe udělat? Zde je dokonalý lék , který vám nabízíme v tomto článku. Jsme si jisti, že nebudete zklamáni.

Jak se zbavit zápachu hniloby z lednice

Odborníci na čištění doporučují čistit vnitřek lednice každých 5 až 7 týdnů . Každý měsíc a půl proto bude vhodné provést tuto operaci, aby byla chladnička vždy v „dokonalém stavu“ a bez nepříjemných pachů. Mraznička by se naopak měla odmrazovat alespoň jednou za 5-6 měsíců.

Lednička

Na trhu jsou specifické přípravky na čištění vnitřku vaší lednice . Nastříkáním tohoto čističe smíchaného s teplou vodou a pomocí hadříku z mikrovlákna nebo speciální houby vyčistíte všechny oblasti vaší lednice tím nejlepším možným způsobem.

Abyste mohli pokračovat v čištění polic a stěn, bude vhodné chladničku úplně vyprázdnit . Nebudete tedy muset uvnitř nechávat žádné jídlo. Odnímatelné části chladničky lze vyjmout a čistit pohodlněji samostatně.

Pokud nechcete kupovat žádný prací prostředek ve specializovaných obchodech, měli byste vědět, že existují některá „řemeslná“ řešení, která jsou opravdu užitečná pro zamezení nepříjemných pachů. Stačí například dát do lednice nádobu plnou vody a jedlé sody nebo obyčejnou sklenici octa .

Tyto přísady udrží nepříjemné pachy pryč. Existuje také skutečně účinné řešení pro svépomocné použití při odstraňování nečistot a zápachu z lednice . Který? Zde je vše, co o něm potřebujete vědět a jak jej vyrobit a používat.

Směs pro kutily na čištění lednice doma

Bude vhodné použít velkou lžíci jedlé sody v nádobě obsahující asi 500 mililitrů vody . V tuto chvíli budete muset přidanou hmotu přimíchat do vody naběračkou, ale to není vše. Ve skutečnosti bude důležité kombinovat kuchyňskou sůl s bikarbonátem . A pak?

Jak se zbavit zápachu hniloby z lednice

Jak již bylo zmíněno, do nádoby přidáte také tři lžičky kuchyňské soli . Vše smíchejte dohromady a poté přidejte pár lžiček saponátu . Jakmile přidáte a promícháte všechny ingredience, které jsme právě zmínili, stačí jít do lednice.

Pomocí běžné utěrky z mikrovlákna pak nanesete směs, abyste co nejlépe vyčistili vnitřek vaší chladničky. Než projde mezi policemi a stěnami lednice, bude mokrý ve vytvořeném roztoku pro kutily a poté dobře vymačkaný.

Tento pohyb poslouží nejen k odstranění skvrn a inkrustací  , které se tvoří v důsledku přítomnosti jídla a možného pádu oleje nebo jiných látek dovnitř. Průchod hadříkem namočeným ve speciální směsi poslouží také k provonění lednice a ke kompletnímu odstranění zápachu .

Pomocí hadříku, stejně jako stěn a různých polic, můžete vyčistit i boční přihrádky – ty, do kterých umístíte nápoje, vejce nebo jiné specifické potraviny.

Jak již bylo zmíněno, ledničku bude nutné poměrně často čistit. Pokud to neuděláte, nepříjemné pachy budou větší a také bude obtížnější odstranit nečistoty v průchodu utěrkou z mikrovlákna. Pokud naopak budete tuto operaci provádět každých 5-7 týdnů, bude lednice vždy lesklá a vytírání bude opravdová hračka.