Odvod vzduchu z potrubí je opravdu jednoduchý a zvýšíte tak i tlak vody. Zde je postup, který je třeba dodržet.

Pokud z vašeho vodovodního kohoutku v kuchyni nebo koupelně teče málo nebo špatná voda, je to pravděpodobně proto, že je v potrubí vzduch . Nemějte však obavy, protože se obvykle jedná o problém, který lze vyřešit velmi rychle a snadno a není potřeba žádného odborníka.

Někdy je také možné z tohoto důvodu slyšet podivné zvuky. Než zavoláte profesionála domů, aby vám zkontroloval vodovodní potrubí, proveďte nejprve tento postup . Pokud se problém vyřeší, nebude třeba mu volat a naopak, pokud problém přetrvává, je lepší zavolat odborníka, který vám bude moci lépe říct, co se děje.

vzduch v potrubí
Níže uvidíme, jak vyřešit a tedy jak odstranit vzduch z potrubí. Obvykle je příčinou toto: když se potrubí neustále vyprazdňuje nebo když dodávka vody není kontinuální, ale v intervalech . V těchto situacích může vznikat vzduch. Ale podívejme se, jak to odstranit.

Vzduch v potrubí? Zde je návod, jak jej odstranit

Jak jsme již většinou řekli , že v potrubí je vzduch, došlo k přerušení dodávky vody nebo dodávka probíhá v určitých intervalech . Ve správci akvaduktu je však třeba hledat další příčinu. To zejména při opravách a výměnách trubek.

Ale také jsme řekli, že to není příliš složitý problém. Nejprve budete muset uzavřít hlavní vodovodní kohoutek . Poté také vypněte kotel, aby voda v potrubí mohla volně proudit. Poté několik minut spusťte vodu.

jak odstranit vzduch z potrubí

Tímto způsobem je vzduch přítomný v potrubí vytlačen proudem vody vycházející z kohoutku . Operaci musíte zopakovat pro všechny kohoutky v domě. Také to budete muset udělat, dokud voda nepřestane vytékat. V tomto okamžiku zavřete kohoutky a znovu otevřete hlavní vodovodní kohout.

V tomto bodě by měl být problém vyřešen. Nejprve zkontrolujte problém na nejnižším dřezu v domě. Pokud se to nevyřeší tak, jak jsme řekli, budete muset zavolat instalatéra, který vás jistě bude schopen na problém upozornit . Nejprve si však chceme ujasnit, zda máte vícepodlažní dům.

potrubí

Ve skutečnosti, pokud máte dům s několika podlažími, vězte, že musíte vždy začít od nejnižších kohoutků v domě. Začněte tedy od přízemí. Kromě toho, pokud máte externí kohoutek, musí být také otevřený a musíte nechat všechnu vodu stékat. Pokud s touto vodou nechcete plýtvat, pusťte ji do umyvadel, abyste ji mohli použít například k zalévání rostlin .

Existuje několik příznaků, které vám říkají, že problém je vyřešen. Při otevření kohoutku již neuslyšíte žádný hluk. Při absenci vodního kamene pak nebude všude stříkat voda . A pak budete mít mnohem větší tlak nebo voda, která bude stékat z kohoutku, bude větší než dříve.