Zde je návod, jak si sami postavit fotovoltaický systém přímo u nás doma. Nebudeme potřebovat více než pár minut.

Konečně prozradíme vše, co víme o této opravdu neuvěřitelné metodě, která vám pomůže vytvořit fotovoltaický systém přímo u vás doma. Zabere vám to jen pár minut a máte hotovo.

DIY fotovoltaický systém, jak na to

Pokud si chcete postavit fotovoltaický systém přímo u vás doma , dnes se vám pokusíme vysvětlit všechny kroky. Nejprve musíte vědět, že existují čtyři hlavní prvky, které jej tvoří.

Mluvíme o fotovoltaickém panelu, baterii , regulátoru nabíjení a střídači. Prvním krokem, který budeme muset udělat, je zjistit, jakou spotřebu energie za jeden den spotřebujeme.

Fotovoltaický systém

Je to proto, že náš systém musí nutně splňovat naše energetické potřeby . V tomto případě je zvláště důležitý výběr baterie, která musí být alespoň dostatečná pro splnění tohoto požadavku.

Střídač je součástí systému, který není až tak nutný: není tomu tak například, pokud chceme jednoduše osvětlit svůj domov tímto DIY systémem Pokud jej naopak chceme postavit i pro jiné účely, je lepší si dotyčný střídač pořídit.

Postup krok za krokem

Abychom si mohli postavit fotovoltaický systém přímo doma , musíme nutně pořídit jednotlivé solární články, které se v následné fázi vzájemně propojí. Jde o velmi jemný předmět, u kterého při silném doteku riskujeme rozbití.

Nyní můžeme přistoupit ke konstrukci rámu , který lze vyrobit v různých materiálech, od plastu přes dřevo až po hliník.

Zejména posledně jmenovaný materiál je komerčně dostupný ve formě kanálků , které lze snadno najít v každém železářství. Jedná se o robustní předměty, velmi jednoduché na řezání a opravdu levné.

DIY fotovoltaický systém

Zadní část panelu musí být opatřena deskou , která může být například z alveolárního polykarbonátu, který má rovněž vlastnosti podobné jako hliník. Nyní můžete spojovat různé buňky svařováním.

Jakmile je toto hotovo, bylo by ideální použít na každý výstup článku také Schottkyho diodu, kovovou spojovací diodu, která má přesnou funkci. Tato dioda totiž působí zejména v noci a v těch denních chvílích, kdy je nedostatek slunečních paprsků.

Dioda poslouží jako skutečný vypínač, který přeruší spojení mezi námi vytvořeným panelem a jeho baterií. Postup , který jsme vám právě vysvětlili, zvládnete za pár minut, zvláště jste-li milovníkem manuálních činností .

V případě, že nevíte, kde začít, vám však doporučujeme obrátit se na odborníka na danou problematiku, který vás může nějakým způsobem nasměrovat na ten nejvhodnější fotovoltaický panel pro vás. Po pečlivé konzultaci jsme si jisti, že budete mít fotovoltaický systém, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám, a že konečně budete moci využívat veškerou elektřinu, kterou potřebujete.