Je čas použít trik, který používají švadleny k rozšíření příliš těsné sukně: metoda je rychlá a snadná.

Co dělat, když je sukně příliš těsná ? Profesionální švadleny mají metodu, která vám umožní oděv nezničit a vytvořit něco jedinečného svého druhu. Obecně je to všechno sada jehly a nitě, která se snaží najít správné řešení. Odborníci odhalí své tajemství, aby si každý konečně mohl uvolnit upnutý oděv, v několika jednoduchých krocích.

Rozšíření příliš těsné sukně krok za krokem

Kolikrát se stalo, že se některý kus oblečení ukázal jako příliš těsný. Místo utrácení peněz u profesionála nebo dlouhého odkládání sukně ve skříni raději vyzkoušejte rychlou a snadnou metodu švadleny.

Nemusíte čekat na povadlé praní za praním nebo na změnu velikosti. S praktickým vedením zkušených švadlenek můžete získat plnější sukni, kterou můžete hned nosit.

Nástroje , jak postupovat, jsou následující :

  • Jehla a bavlněná nit stejné barvy jako sukně;
  • Omítka;
  • Šicí stroj;
  • Nůžky;
  • špendlíky;
  • Tenký gumový kroužek.

První věc, kterou musíte udělat, je úplně sešít všechny svislé švy stejným způsobem. Nyní proveďte správné míry, abyste oděv zvětšili. Kolem pasu uvažte provázek, kterým pomocí křídy obkreslíte nový obvod.

Poté pokračujte oříznutím všeho nahoře asi 15 mm nad značkou křídy a utažením bočních švů. Utáhněte a roztáhněte a zároveň použijte páku samotného lemu, kde je to možné.

Žena šití

Pro usnadnění celé operace můžete použít i gumičku. V těchto případech bude velmi důležité jít a použít gumu uvnitř části týkající se opasku . Správně odstřihněte gumu a zastrčte ji mezi konce.

Aplikuje se ihned poté, aby neutekl , ale především aby se operace vícekrát neopakovala.

Závěr a poslední kroky

Je na čase nechat otvor v látce na nenápadném místě (třeba boční), ale pouze z estetických důvodů. Potom pruženku zastaví stehy podél celého pásu, aby se nikdy neotočil.

Švadlena

Poslední krok je založen právě na definitivním zvětšení sukně . Oděv musí být nošen, abyste pochopili, zda je třeba ještě provést změny nebo ne. Pokud je příliš široká, bude se muset zcela znovu otevřít a upravit hrou s gumičkou.

Pokud je naopak šířka v pořádku, pak lze vše definovat ručně – pro zdatné – nebo šicím strojem.

Kroky, které je třeba provést, jsou zásadní , ale je důležité mít určitou přesnost. Pokud ne, udělejte raději krok zpět a nechte tento úkol na švadlenách.