Je možné vyrobit domácí pohovku z různých recyklovaných materiálů? Se špetkou fantazie dosáhnete cíle.

Vyrobit něco vlastníma rukama je vždy úžasné zadostiučinění. O to více, když si vezmete starý předmět nebo nepoužité materiály a přeměníte je v něco jedinečného. Proč kupovat, když si můžete vyrobit domácí pohovku? Jednoduchými a malými kroky dosáhnete jedinečného a elegantního konečného výsledku. Metody jsou různé a všechny užitečné pro zkrášlení vašeho domova.

Jak vyrobit domácí pohovku?

První metoda pro domácí pohovku, která přijde na mysl, je vyrobena z palet. Mohou být vnější nebo vnitřní, ale realizace je velmi snadná. Tento materiál bude stačit pouze obnovit, vyčistit a odstranit různé třísky nebo hřebíky. Jsou natřeny a poté nanesena lazura. Po sestavení je bude stačit ozdobit je polštáři, vhodnými pro styl přítomný v domě.

sláma kolem domu

Pohovku DIY si můžete vyrobit i se starou vanou, ty klasické s kovovými nožičkami. Pro ty, kteří jsou dobří v DIY, je to docela výzva. Vanu je nutné vyčistit, obrousit a následně natřít odstínem vhodným pro daný typ nábytku. Posledním doplňkem jsou sedací a opěrné polštáře.

Nepodceňujte kovanou pohovku se starou postelí, která je ve sklepě a již se nepoužívá. Je natřena barvou, která se vám líbí, a poté umístěna na matraci s velkými a měkkými polštáři jako opěradlo. Krásná a vintage pohovka.

Polštáře, židle a další materiály

Pohovku můžete vyrobit i z prken z recyklovaného dřeva . Kutilové budou vědět, jak poskládat všechny díly, vytvořit základ postele a následně se věnovat finální stavební části s přidáním matrace a zapínání na pevnou pohovku, aby to nevypadalo jako zotavovací.

Pak jsou tu také pohovky, které lze vyrobit s křesly, které se spojí dohromady tak, že je natřete jednou barvou. Tajemstvím se v tomto případě stává polstrování polštářů a čalounění židlí tak, aby bylo oko pozorovatele oklamáno .

domácí pohovka

Existuje další alternativa, která se týká vestavěné pohovky. Pokud máte ve svém domě opuštěné cihly, můžete je sestavit pomocí betonových bloků skrz jejich otvory. Pro důležité sedadlo lze použít až osm řad cihel. Lepší je použít dřevěné trámy pro vintage dotek, pak cihly obarvit oblíbenou barvou a zároveň se snažit je úplně nezkreslit.

Dřevěná prkna se provléknou podél otvorů a poté se sedák vypolstruje spoustou opěradel a podsedáků.