Zkrácení džínů touto metodou nebylo nikdy jednodušší. Zabere to jen 5 minut a nepotřebujete k tomu šicí stroj. Zde je návod.

Džíny lze zkrátit různými způsoby a zvládne to každý i ten, kdo není schopný a není krejčím . Ve skutečnosti k provedení této malé změny na džínách nepotřebujete mnoho znalostí, protože je to opravdu jednoduché. Uvidíme metodu jehly a nitě, ale pokud vám to bude opravdu odepřeno, vězte, že to rozhodně není jediný způsob.

Ve skutečnosti, pro rychlé zkrácení kalhot, můžete udělat jednoduché ohrnutí, které je vnitřní nebo vnější, a tímto způsobem bude oděv kratší. To však není možné, když džíny nebo kalhoty nejsou úzké , ale jsou širší. V tomto případě můžete použít lepicí pásku. Nebo konkrétnější.

zkrátit džíny

Zejména můžete jít a použít termolepidlo. Jedná se však o nepermanentní metody, stejně jako u různých promývání, které mohou poskytnout. Metoda, kterou vám místo toho ukážeme, vám umožní zkrátit džíny za pár minut a opravdu k tomu nepotřebujete zkušenosti . Níže naleznete všechny kroky, které musíte provést.

Takto zkrátit džíny je velmi jednoduché

Jak jsme řekli, zkracování džínů tímto způsobem je opravdu jednoduché. Nepotřebujete velké znalosti a nemusíte být krejčí, abyste to zvládli. Jen si pomyslete, nebudete k tomu potřebovat ani šicí stroj a nůžky. Vše, co potřebujete, je jehla a nit a máte hotovo . Kroky jsou opravdu jednoduché a nyní je uvidíme společně.

Nejprve budete muset provést měření . Poté se rozhodněte, jakou délku by vaše džíny měly mít. Můžete to udělat mnoha způsoby, buď si džíny vyzkoušíte a špendlíkem nebo křídou si označíte, kde chcete nový lem, nebo si vezmete kalhoty perfektní délky, které už máte ve skříni, a umístíte je nahoru.

zkraťte džíny za 5 minut

Nakreslete křídou linii lemu nových džínů. Nyní stačí vzít jehlu a nit. Nyní složte kalhoty dolů k linii tak, abyste našli spodní lem na lince, kterou jste nakreslili. V tomto okamžiku budete muset navléci jehlu a sešít džíny tak, aby překrývaly nakreslenou čáru se starým švem lemu .

Pokud máte doma šicí stroj, můžete si s tím samozřejmě pomoci sami. Výsledek bude stejný a zabere to ještě méně času . Jakmile dokončíte jednu nohu, pokračujte s druhou podle stejného postupu . A tady to máte a zkrátili jste si džíny na požadovanou délku.

šít

Jakmile dokončíte šití, budete muset vnitřní část džínů obrátit naruby a získáte nové džíny. Jedná se o velmi rychlý způsob, jak zkrátit kalhoty. Využijete ji, když je nestihnete odnést ke švadleně a potřebujete je hned. Navíc je nezkazíte.

Ve skutečnosti, jak jste mohli vidět, neuřízli jsme přebytek džínů, které jsou jednoduše umístěny uvnitř. Můžete se tedy také rozhodnout vrátit se ke staré délce a prostě rozšít šev, který jste vytvořili . Jednodušší metoda prostě neexistuje, zkuste to!