Zde jsou nejšpinavější předměty v celém domě. Nikdy se nečistí, protože se nepředpokládá, že by byly skutečně potřeba.

Konečně odhalíme, co jsou tyto netušené domácí předměty , na kterých se ale hromadí spousta nečistot. Vždy byste je měli čistit kvůli hygieně vašeho domova.

Špinavý dům, jak ho udržovat čistý

Existuje mnoho lidí, kteří si stěžují, že mají dům, který není příliš čistý , i když si myslí, že mu věnují hodně péče. Nejprve vám říkáme, že pokud chcete mít svůj dům čistý, musíte se bezpodmínečně zorganizovat na týdenní úrovni.

Nejprve se musíte vyhnout znečištění. Může se to zdát samozřejmé, ale když budeme věnovat zvláštní pozornost, když vaříme, když jíme a když například používáme koupelnu, pomůže nám to udržet dům čistý déle.

Špinavý dům

Další tip, který vám dáváme, je vyčistit, jakmile se zašpiníte. Pokud si všimnete, že něco spadlo na zem , okamžitě to zvedněte a zameťte. Pokud jste znečistili nějaký předmět nebo povrch, očistěte jej. Odstraňujte prach pravidelně a neustále: možná si nastavte budík, který vám připomene, kdy je čas to udělat.

Rozdělte všechny domácí práce vyváženě mezi členy vaší rodiny a uvidíte, jak bude pro vás méně zatěžovat jejich plnění.

Obecně platí, že tyto indikace platí vždy, pokud nejste velkým příznivcem úklidu nebo na něj nemáte čas. Níže však prozradíme, kterých 5 nejšpinavějších předmětů doma máte a o kterých možná nevíte, že to skutečně jsou. Musíte je bezpodmínečně často čistit, pokud to ještě neděláte, abyste zajistili hygienu svého domova a své rodiny.

5 nejšpinavějších předmětů, které doma máte

Mezi nejšpinavější předměty, které doma máte, patří určitě kliky dveří. Přestože se jich neustále dotýkáme, abychom se přesunuli z jednoho prostředí do druhého, téměř nikdy je nečistíme.

Tyto předměty však hromadí mnoho choroboplodných zárodků, bakterií, nečistot a mastnoty: ve skutečnosti naše ruce nejsou vždy čisté, když s nimi manipulujeme. Možná jste nečekali, že v tomto seznamu najdete kliky.

Dalším velmi špinavým předmětem jsou určitě domovní vypínače : i v tomto případě se jich dotýkáme vždy, když vstoupíme do místnosti. Právě z tohoto důvodu je nezbytné, abychom je čistili efektivně.

5 nejšpinavějších předmětů v domě

Dalším předmětem, který nemáme tendenci čistit, ale po pár měsících používání jej jednoduše vyhodíme, je houbička na nádobí. Místo toho by bylo dobré jej čas od času umýt v myčce nebo mikrovlnné troubě, aby se zabránilo hromadění choroboplodných zárodků a bakterií.

A pak jsou tu opět nečekané knihy , na které se hromadí spousta prachu. Musíte je čistit alespoň každých 15 dní nebo jednou za měsíc.

Konečně máme matraci, což je předmět, který téměř nikdy nečistíme: jednou týdně vyměníme prostěradlo a nic víc. Musíte však vědět, že matrace je schránkou choroboplodných zárodků a bakterií, kterou je také nutné čistit pro zajištění našeho zdraví .