Existuje tajemství, jak skoncovat s dlaždicovým tancem, kterého se drží každý obkladač. Zde je návod, jak to rychle opravit.

Velmi často se zejména ve starých domech může stát, že některá dlažba vyjede ze svého sedla a začne se viklat. Ve společném ideálu je přesvědčení, že je nutné dlaždici zcela odstranit a poté znovu použít. Ve skutečnosti existuje velmi rychlý a snadný způsob, jak to opravit, aniž byste museli odstranit dotyčnou dlaždici . Zde je tajemství každého obkladače.

Off-site obklady, jak to opravit bez obkladače

Obvykle se to stane, když máte starožitné podlahy nebo podlahy z doby před několika desítkami let. Téměř aniž bychom si to uvědomovali, jedna nebo více dlaždic naší podlahy se mírně oddělí a začne tančit. je zřejmé, že na začátku je to mírné kmitání, a proto se dlaždice neuvolňuje, protože je stále z velké části přichycena. 

Postupem času je zcela normální, že se dlaždice pohybují mimo svou osu, a proto začnou trochu tančit. Je zřejmé, že ačkoli je to přirozená příčina plynutí času, je to jistě nepříjemný problém, s nímž se doma setkáte. Dobrou zprávou však je, že nemusíte volat obkladače. Ve skutečnosti je řešení tohoto typu nepříjemností opravdu velmi jednoduché. K odstranění problému ve velkém a v krátkém čase stačí velmi málo nástrojů a trocha maziva na lokty .

Opravte dlaždice jako obkladač

Vše, co potřebujete, je vrtačka, injekční stříkačka, nějaké voděodolné lepidlo, jedlá soda a super lepivé lepidlo, jako je Cyan Acrylate. Jako nástroje se ale bude hodit železná špachtle a houba. Pojďme se tedy podívat, jak můžete problém s tančícími dlaždicemi vyřešit sami pomocí malého tajemství, které zná každý obkladač. 

Opravte dlaždici, aniž byste ji odstranili

Pokud stihnete zasáhnout včas, je možné pracovat na dlaždici, která se ještě zcela neodlepila, aniž byste ji museli odstranit.

Chcete-li provést práci jako obkladač, prvním nástrojem, který použijete, bude vrtačka . Na základě velikosti spár mezi jednou dlaždicí a druhou vyberte typ bitu, který vám umožní vytvořit otvory ve spárách bez poškození dlaždic. Začněte tím, že vytvoříte otvory po celém obvodu dlaždice, které jsou od sebe poměrně stejně vzdálené. Mějte na paměti, že otvory budou vyplněny lepidlem, takže musí být dostatečně hluboké.

Vrták pro vyvrtání spojů

Jakmile propíchnete spoje, vezměte injekční stříkačku a naplňte ji voděodolným lepidlem na dlaždice . Pokračujte pomalu, vložte stříkačku do otvorů a uvolněte malé množství lepidla. Okamžitě uvidíte, že lepidlo bude chvíli trvat, než se dostane ven. To se děje proto, že díry, které jste předtím udělali vrtačkou, budou mít vytvořené kanály s dutinami pod dlaždicí, které budou vyplněny díky lepidlu. Nebojte se, pokud lepidlo na dlaždice vyteče , protože po dokončení procesu bude snadno odstranitelné.

V případě potřeby opakujte vkládání lepidla do otvorů dvakrát, než zaschne . Když již nebudete moci vložit lepidlo do otvorů, znamená to, že všechny kanály jsou plné. V tomto okamžiku můžete přistoupit k čištění dlaždic vlhkou houbou a stačí na dlaždici položit závaží po dobu alespoň 24 hodin .

Poslední krok k vyhlazení netěsností

Po této době si všimnete, že dlaždice bude stabilní, ale spáry nemusí mít jednotný vzhled . Zde přichází na řadu hydrogenuhličitan sodný a kyanoakrylát.

Jedlá soda na klouby

Pomocí železné špachtle naaranžujte bikarbonát uvnitř spár a ujistěte se, že se přizpůsobí kloubu, aniž by se vysypal. Spáry pak budete muset zcela zahladit jedlou sodou . Jakmile je přebytek odstraněn, pokračujte s kyanoakrylátem, který musí projít přes všechen hydrogenuhličitan, aby ztvrdl a vytvořil určitý druh cementu. Pokud po zaschnutí zaznamenáte nesrovnalost ve výšce s ostatními spárami, můžete postup opakovat znovu. Po dokončení si všimnete, jak je vaše dlaždice opět upevněna a také esteticky dokonalá.