Pokud je orchidej umístěna na tomto místě, roste zdravě a bujně. Tajemstvím školkařů je okamžitě vzít v úvahu.

Rostlina orchideje je nejen jednou z nejelegantnějších, ale také nejnáročnější na pěstování. Jeho krásné květy mají různé barvy, které se vždy hodí ke zvolenému dekoru a stylu. Jeho zvláštností je jistě nabídnout eleganci ze všech úhlů pohledu, ale pro tuto show vyžaduje péči a výživu správným způsobem. Odborní školkaři chtěli odhalit malé tajemství: techniku ​​hydrokultury. Tyto rostliny jsou umístěny ve skleněné váze s důrazem na design a také na velmi zvláštní a rafinované použití.

Umístění rostliny na toto místo – myšlenka zkušených školkařů

Při adopci orchideje školkaři vždy doporučují nechat ji na vlhkých a světlých místech, ale nikdy ne na přímém slunci. Dále musí být půda vždy mokrá, ale ne příliš, aby kořeny neuhnívaly.

Existuje velmi zábavná technika, kterou školkaři zpřístupňují. Ve skutečnosti by bylo dobré nenechávat rostlinu v původní plastové nádobě, ale změnit její místo pro zdravý a bujný růst. Dvoulitrová plastová láhev se bere v úvahu , aby bylo možné vyrobit něco, co dosud nebylo.

Taková rostlina roste uvnitř plastové láhve, ale pouze pokud tento fantastický nápad zrealizujete. První věc, kterou musíte udělat, je vzít dvoulitrovou láhev a umýt ji . Po úplném vysušení se horní část odřízne, čímž se odstraní 2/3 dostupného objemu. Vršek se nebude muset úplně sundávat, protože bude sloužit jako víko.

způsob pěstování orchidejí

Vezměte dostupnou orchidej , ustřihněte dva 10cm řízky pomocí (sterilizovaných) nůžek. Řez se musí skládat z větve s řezanými květy.

Zdravá a svěží orchidej s touto konkrétní metodou

Po odříznutí dvou malých řízků vezměte trochu mechu a namočte jej. Ten se pak pomocí gumičky omotá v části spodního střihu. Ihned poté vezměte láhev a poté nalijte trochu vody ponořením řízků na straně, kde byl mech svázán. Skleník pro rostlinu je připraven a je utěsněn páskou. Poté se umístí na světlé místo, ale nikdy ne na přímé slunce .

zdravá orchidej

Po dvou týdnech pomocí této metody bude možné otevřít skleník vytvořený pro vynášení řízků. Nyní jsou připraveni k pohřbu. Ihned poté pokračujeme v obvyklé péči o rostlinu , vždy dbáme na polohu a denní zalévání.

Zajímavé mikroklima , které lze získat i se skleněnými demižony vyzkoušet s každým dostupným typem rostliny.