Existují různé způsoby, jak udělat orchidej svěží, ale metoda, kterou probereme, je nepochybně nejúčinnější ze všech.

Orchideje jsou všudypřítomnou botanickou přítomností v domácnostech po celém světě. Jejich nenápadná elegance nabízí snadný doplněk k jakémukoli schématu interiéru a zároveň poskytuje zelený nádech, který oživuje atmosféru.

Dokonce i začínající zahradníci zjistí, že jsou přitahováni orchidejemi, za předpokladu, že jejich jednoduchý vzhled znamená snadnou údržbu.

Tyto rostliny se často používají jako dárky pro různé příležitosti a dokážou se postarat více, než se na první pohled zdá.

Aby se jim dařilo, může být užitečným zdrojem použití vaječných skořápek . Pojďme se blíže podívat na to, jak se o tyto sazenice správně starat.

Vaječné skořápky k léčbě orchidejí

Je samozřejmé, že pojem “orchideje” je široký název, který zahrnuje celou řadu krásných květin. Mezi nimi si zvláštní zmínku zaslouží Paphiopedilum .

Tato odrůda je zvláště známá svými nádhernými listy a obvykle produkuje jeden nebo dva velké, dlouhotrvající květy v různých barvách.

Život květiny lze pěstovat nebo zkracovat podle vašeho výběru. Za příznivých podmínek mohou kvést až dva měsíce.

Klíčem je dostatečné zavlažování, a přestože tyto rostliny nevyžadují nadměrné světlo , klíčové je důsledné zavlažování.

V zimě zvažte snížení údržby, zatímco v létě s vyššími teplotami je nezbytné udržovat vysokou rutinu péče .

Vaječné skořápky mohou být změnou hry pro milovníky orchidejí. Orchideje bývají vybíravé na kyselé substráty a právě zde se hodí vaječné skořápky.

Vaječné skořápky

Vyhněte se tedy vyhazování použitých vaječných skořápek, protože jsou vynikajícím zdrojem vápníku a mohou pomoci neutralizovat kyselost.

Jednoduše rozdrťte skořápky na jemný prášek a přidejte sedm gramů do každého litru substrátu, abyste zajistili optimální růst orchidejí.

Jak vyrobit hnojivo pro vaši orchidej

Jedna metoda zahrnuje recyklaci vaječných skořápek jako přírodního hnojiva jejich rozdrcením a rozptýlením pod rostliny.

Jak se postupně rozpouštějí, půda se naplní vápníkem, který je prospěšný pro růst rostlin.

Chcete-li odpudit slimáky, kteří jsou pro rostlinu na obtíž, lze kolem základny orchideje posypat drcené vaječné skořápky.

Další možností je usušit vaječné skořápky na vzduchu a poté je rozdrtit na jemný prášek.

Tuto variantu hnojiva z vaječných skořápek lze nastříkat přímo kolem orchidejí nebo přidat do půdy při výsadbě.

Jeho účinnost je zvláště výrazná, pokud jde o rostliny v květináčích.

Další alternativní metodou, jak získat hnojivo z vaječných skořápek, je vytvořit vhodné řešení pro zálivku našich rostlin.

zalévání-orchideje

K tomu zalijte skořápky vroucí vodou a směs nechte za občasného míchání asi hodinu odstát.

Jakmile se vaječné skořápky rozpustí, je tekuté hnojivo připraveno k použití. Před aplikací se doporučuje roztok protřepat, aby bylo zajištěno správné promíchání.

Pro dosažení nejlepších výsledků aplikujte hnojivo ze skořápek přímo do půdy kolem rostliny nebo směs nastříkejte na orchideje.