Máte problém s černými spárami dlaždic? Jste na správném místě, protože odhalíme prastaré tajemství obkladačů.

Čištění obkladů a zejména spár není nic příjemného a někdy může být opravdu únavné . Ať už jsou to ty na podlaze nebo v koupelně, musí se vyčistit, protože dodávají domu lepší vzhled. Nejen na otázku estetickou, ale také a především na otázku hygienickou.

Nečistoty, choroboplodné zárodky, bakterie a plísně se hromadí uvnitř spár a z tohoto důvodu je velmi důležité je často čistit. Ty mohou negativně ovlivnit hygienu domácího prostředí a je nejlepší se jim vyhnout. Právě z tohoto důvodu jsme zde, abychom pochopili, jaké jsou nejúčinnější prostředky k použití.

černá uteče

Na trhu je jistě mnoho produktů, ale jsou i tací, kteří se chemikáliím raději vyhýbají a raději používají přírodní produkty. Níže se proto podíváme, jaká byla prastará metoda, kterou obkladači používali, aby spáry byly velmi čisté. V dalším odstavci všechny podrobnosti o tomto tajemství.

Zde je návod, jak se rozloučit s černými spárami: tajemství

Jak jsme již řekli, spáry v domě je možné čistit pomocí přípravků, které máte doma a nekupovat chemické přípravky, které se nacházejí na trhu. Mnoho produktů, které jsou v kuchyni, je velmi účinných a užitečných při úklidu domácnosti. Jsou rozmanité a také pracují způsobem, který doporučovali obkladači .

Jedná se o velmi efektivní metodu a s největší pravděpodobností nemusíte nic kupovat, protože vše již máte doma. Ve skutečnosti potřebujete jen 2 ingredience a položku, kterou určitě máte. Potřebujete jedlou sodu, peroxid vodíku a starý zubní kartáček .

jak čistit spárovací hmotu

Vezměte misku a přidejte 2 polévkové lžíce jedlé sody a 1 polévkovou lžíci peroxidu vodíku . Obě složky dobře promíchejte a pokud je pasta příliš hustá, přidejte ještě několik kapek peroxidu vodíku . Konzistence by neměla být příliš tekutá ani příliš hustá.

Nyní pomocí lžičky naneste tuto pastu na všechny klouby. Nechte působit asi 2 minuty a poté začněte čistit svým starým zubním kartáčkem . Uvidíte, že všechna špína sleze během pár minut. Pomocí měkké houby přejděte a poté odstraňte přístup pasty. A tady jsou spáry opět čisté.

čistič černých spár

Můžete také použít jen jedlou sodu, pokud nejsou spáry tak špinavé. Ve skutečnosti vám peroxid vodíku pomůže, zvláště když jsou špinavé a zanesené. Při používání však buďte opatrní a vždy se ujistěte, že při této práci nosíte rukavice, abyste si chránili ruce.

Kombinace jedlé sody a peroxidu vodíku je velmi účinná, ale přesto se doporučuje nezacházet do tohoto bodu. Ve skutečnosti, pokud by se dlaždice a spáry umývaly každý týden, docházelo by k menšímu hromadění nečistot a následně byste měli méně úsilí je čistit. Naopak, pokud je špína usazená, bude vyžadovat mastnotu loktů.