Využití kávové sedliny tímto způsobem vám umožní navždy se rozloučit s nepříjemnými pachy vycházejícími z bidetu. Zde je návod.

Pokud jste se někdy setkali s problémem zápachu z bidetu , pravděpodobně jste také zkoušeli různé prostředky a triky, jak jej vyřešit, ale bez úspěchu . Jednoduchým a levným řešením je však použití kávové sedliny . Postup je jednoduchý , levný a účinný . Podívejme se, jak to funguje.

Zápach v bidetu: příčiny

Bidet může vydávat nepříjemný zápach různých důvodů . Za prvé, stojatá voda uvnitř odtoku může vytvořit prostředí příznivé pro růst bakterií a růst plísní . Za druhé, pokud je odpadní systém vašeho bidetu zablokovaný nebo poškozený , voda nemusí správně odtékat .

To by způsobilo stagnaci vody a následný vznik nepříjemného zápachu . Navíc používání čisticích prostředků v této části koupelny, které obsahují agresivní chemikálie , může narušit jemnou rovnováhu odtokového systému a způsobit další problémy se zápachem .

Kávová sedlina totiž dokáže odstranit nepříjemné pachy z bidetu

Proč bychom ale měli používat kávovou sedlinu k odstranění zápachu z bidetu ? Jednoduché: za prvé, káva je výborný pohlcovač pachů. Jeho charakteristické aroma je způsobeno přítomností některých látek , jako je kyselina chlorogenová a kofein .

bidet

Tyto látky nejen dodávají kávě její charakteristické aroma , ale dokážou také neutralizovat pachy . Když používáme kávovou sedlinu, tyto látky se spojují s nepříjemnými pachy přítomnými v bidetu , neutralizují je a činí jej svěžím a čistým. 

Jak používat kávovou sedlinu v bidetu

Postup, jak se definitivně rozloučit s nepříjemnými pachy vycházejícími z bidetu , je velmi jednoduchý . Začněme tím, že smícháme 1 litr horké vody se 4-5 lžičkami kávové sedliny . Směs dobře promícháme a poté slijeme do odpadu a po stěnách . Nechte působit asi 10 minut , aby směs působila na nepříjemné pachy. Po 10 minutách nalijte horkou vodu , abyste vypláchli odtok a zabránili jeho ucpání.

Nakonec bidet normálně umyjeme . Nepříjemné pachy budou konečně pryč ! Proces lze opakovat alespoň dvakrát týdně, aby bidet zůstal čerstvý a čistý . Pokud však zápach přetrvává, možná budete muset zkontrolovat, zda není problém s odpadním systémem bidetu . Pokud ano, měli byste se obrátit na instalatéra pro posouzení . 

Výhody tohoto triku 

Trik , který jsme právě ukázali, je jednoduchý na implementaci , ale také šetří peníze . Káva je ve skutečnosti přírodní a levná přísada a lze ji použít i pro jiné domácí účely , jako je čištění hrnců a pánví a odstraňování pachů z chladničky .

bidet

Ale i čištění povrchů jako je dřez a varná deska nachází velké výhody v použití kávy . Jeho použití pro čištění bidetu je tedy z ekonomického hlediska výhodným řešením . A pak je to ekologické , protože nevyžaduje použití agresivních chemikálií .

Závěrem lze říci, že použití kávové sedliny k odstranění nepříjemných pachů je snadné, ekonomické a ekologické  řešení . Káva je výborný pohlcovač pachů a lze ji použít i pro jiné účely v domácnosti. Proces trvá několik minut a je bezpečný pro životní prostředí , protože nevyžaduje použití agresivních chemikálií . Nezapomeňte proces opakovat alespoň dvakrát týdně a udržíte svůj bidet svěží a čistý !