Kávová sedlina v troubě: nevyhazujte ji, může se v domácnosti velmi hodit. Zde je to, co se stane za 10 minut.

Kávová sedlina by se nikdy neměla vyhazovat . Pro ty, kteří milují kávu, je tento zdroj k dispozici každý den. Prozradíme vám, jak je můžete využít a vyhnete se tak nákupu dalších produktů pro jiné použití, protože si je můžete vytvořit doma pomocí této jednoduché přírodní ingredience.

Musíte vědět, že kávová sedlina je velmi důležitá, protože je bohatá na živiny, a proto je ideální pro rostliny. Často se používá jako hnojivo a je vynikající pro růst rostlin. Už žádné kupování drahých hnojiv, když máte doma kávovou sedlinu. Ale to není jediné využití.

kávová sedlina

Ve skutečnosti existuje další využití kávové sedliny, ale abyste ji mohli vyrobit, musíte ji nejprve umístit do trouby . Pokud to uděláte, budete ohromeni tím, co se stane za méně než 10 minut. Vše vám ukážeme níže, abyste to mohli replikovat i vy. Všechny podrobnosti v dalším odstavci.

Kávová sedlina: proto ji musíte dát do trouby

Kávová sedlina se nepoužívá jen jako přírodní hnojivo. Ve skutečnosti jsou ideální pro odpuzování hmyzu. Je to díky některým sloučeninám, které jsou v nich přítomny. Mezi nimi máme kofein a diterpeny. Jsou to sloučeniny toxické pro hmyz.

Působí jako repelent zejména proti komárům, mouchám, švábům a ovocným muškám . Nyní se podíváme, jak postupovat při výrobě přírodního kávového repelentu. Zejména však máte finanční prostředky. Níže naleznete všechny podrobnosti, které budete potřebovat, abyste je také mohli provést.

kávová sedlina v troubě
Nejprve budete muset vzít kávovou sedlinu a vyjmout ji z konvice na kávu. Ty budou vlhké a proto je budete muset dát do trouby . K úplnému vysušení prostředků bude stačit několik minut. Pokud je slunečno, můžete se také vyhnout troubě a dát je na okenní parapet, aby uschly.

Jakmile jsou suché, přeneste prostředky, které nyní vyschly, na list hliníkové fólie. Nyní budete potřebovat jednoduchý zápas. Zbylou kávu stačí spálit . Vznikne jakési kadidlo, které odhání hmyz. Je to jednoduché a můžete to udělat, kdykoli budete chtít.

repelent

To však není jediný způsob použití kávy jako repelentu proti hmyzu . Ve skutečnosti existuje několik způsobů, i když je tato metoda velmi jednoduchá a výsledky jsou vynikající. Alternativou může být smíchání tekuté kávy, octa a vody ve stejném množství. Například sklenici.

Vše nalijte do nádoby s rozprašovačem a před použitím nechejte působit. Tento roztok můžete nastříkat na rostlinnou půdu, listy a okenní parapety. Tímto způsobem zápach udrží brouky pryč. Objevili jste nové repelenty proti hmyzu a teď je prostě musíte vyzkoušet.