Možná si to ani nepředstavujete, ale zásuvka připojená k proudu žere a ani málo. Níže vám ukážeme praktický příklad částky, kterou utratíte, pokud necháte zástrčku uvnitř proudu.

Může se to zdát triviální, ale stejně jako zařízení v pohotovostním režimu spotřebovávají energii, i v tomto je nutné počítat se spotřebou při ponechání zásuvky v zásuvce . Ve skutečnosti dochází k rozptylu energie, která se prakticky nevyužívá, ale za kterou platíme. Věnujte pozornost těmto malým detailům, abyste ušetřili na svém účtu.

Vzhledem k tomu, že ceny elektřiny rostou zhruba rok, může každý malý trik snížit částku na účtu . Zvláště pokud se snažíte nést všechny výdaje, vědět, že existují triky, jak ušetřit peníze, je velmi užitečné.

Zvedák

Jde jednoduše o to, abychom si osvojili drobné denní návyky, které nám umožňují méně konzumovat. V tomto případě vám ukážeme, proč byste měli zásuvky, které nepoužíváte, vždy odpojit od elektřiny. Vezmeme si příklad, který je všem velmi společný, nabíječku mobilních telefonů . Všechny podrobnosti níže.

Zásuvka zapojená: částka na účtu

Jak jsme si řekli, zásuvka připojená k proudu spotřebovává energii, i když není připojena k zařízení nebo když je v provozu. Je to trochu podobné tomu, jak to funguje u zařízení ponechaných v pohotovostním režimu. Pojďme se tedy podívat, jakou spotřebu má zásuvka, kterou všichni, nebo téměř všichni, vždy necháme zapojenou na příkladu nabíječky mobilního telefonu .

Obvykle se nechává nasazený pro pohodlí, aby byl vždy okamžitě k dispozici nebo z lenosti. Nebo možná proto, že jej necháte nabíjet přes noc. Ale nevíte, že některé z těchto návyků jsou špatné, ale především vás nutí utrácet zbytečně peníze . Jistě si nedokážete představit, kolik utratíte za to, že necháte zásuvku zapojenou.

Nabíječka zapojená do zásuvky

Pochopili jste tedy, že nabíječka, která je stále zapojena do zásuvky, nadále spotřebovává energii . I tak v případě, že není připojen k zařízení pouze k připojení na proud spotřebuje. To se děje proto, že uvnitř nabíječky je umístěn transformátor, který vždy generuje a vyžaduje minimální množství energie.

Ale podívejme se, jaká jsou čísla. Nabíječka připojená do elektrické zásuvky a k zařízení má spotřebu 3,68 W. Pojďme si tedy povídat o spotřebě nabíjeného mobilního telefonu. Na druhou stranu, když mobilní telefon dosáhne maximálního nabití, spotřeba klesne na 2,24 W. Nakonec, když je nabíječka připojena k proudu bez jakéhokoli zařízení, spotřebuje 0,25 W.

I když se to zdá jako nízká spotřeba, musíte si spočítat, kolik hodin jej necháte zapojeného a kterými se spotřeba násobí. Pro rychlý výpočet, pokud nabíječku odpojíte od elektřiny, když se nepoužívá, ušetříte kolem 35/40 eur ročně .

Vše pak záleží na typu nabíječky a sazbě vaší smlouvy. Určitě jedna věc, která by vám mohla pomoci, je použití prodlužovacího kabelu s vypínačem . Tímto způsobem můžete stisknutím jednoduchého tlačítka přerušit napájení nabíječky a tím ušetřit peníze.