Co se stane, když nastrouháte korkové zátky? Je to opravdu neobvyklá, ale velmi zábavná akce: být hotová okamžitě.

Zátky jsou nezbytné pro hermetické uzavření láhve s vynikajícím vínem. Jsou to prvky s diskrétním kouzlem, protagonisté tradičního a vysoce prestižního procesu výroby vína. A nejen to, ve skutečnosti je tento prvek, který se získává z kůry korku, vynikající i nastrouhaný. Kdysi prarodiče neplýtvali korky a dali jim druhý život. Ale proč je strouhat? Kde jsou umístěny a k čemu vlastně slouží?

Strouhané korkové zátky: k čemu to je?

Jsou některé tradice , které se bohužel časem vytratily. Ve skutečnosti se mluví o některých lidech, kteří klasické zátky od vína nevyhazovali, ale nastrouhali je, aby jim dali druhý život. Není to špatné, zvláště v historickém kontextu, jako je ten současný, který je tvořen odpady a znečištěním.

korkové zátky

Přírodní kůra , která dává život tomuto tisíciletému nástroji, který se používá k uchování lahví a kvalitního vína. Málokdo ví, že tento materiál lze využít různými způsoby i pro zahradní rostliny.

Soubor vlastností a výhod , s živinami nejvyšší úrovně od fosforu – přes draslík až po dusík.

Jako ekologický materiál se často využívaly v zemědělství. Dnes více než kdy jindy by bylo dobré převzít tuto tradici a dát ji do služeb rostlinám, které máte ve své zahradě nebo zeleninové zahradě. Mohou být použity jako přírodní hnojiva pro rostliny se zvýšením nutričních vlastností pro podporu zdravého a bujného růstu. Korek, jak se očekávalo, má velké množství přírodních účinných látek, které by se neměly podceňovat. Od oligominerálů až po hořčík a vápník , které jsou základními prvky půdy.

Je zřejmé, že korkové zátky na zahradě by se neměly používat celé, ale nastrouhané a poté rozmístěné po zemi. Prastará tradice , která se dodnes vyskytuje při hnojení a vyživování půdy, kterou je třeba udělat a vyzkoušet, i když máte malou zahradu.

Další použití a tipy

Korkové zátky lze také přeměnit na užitečné předměty, aniž by byly vyhozeny Znalci kutilů dobře vědí, že se špetkou fantazie lze vytvořit něco jedinečného svého druhu. Od podložek až po odolné podložky na stůl. Je to také snadno čistitelný materiál , který dlouho vydrží.

nastrouhejte korkové zátky

Mohou se také stát zábavnými závěsy nebo fotografickými rekvizitami. Navíc se mohou stát zábavou pro děti, naučit je umění recyklace a kutilství. Zkrátka pomocí malého prvku je možné převrátit jakýkoli typ objektu a vytvořit přírodní hnojivo pro vaši zahradu.